DUO GRANAT Mozart & Bach: Koncerty na dwa fortepiany

Mozart & Bach: Koncerty na dwa fortepiany
Wykonanie
Nagranie

Pianistka Tamara Granat firmuje Duo Granat, zapraszając do współpracy różnych pianistów. Nagrała 13 płyt kompaktowych, zrealizowała 12 filmów wydanych na DVD. Za nagranie koncertów J.S. Bacha z Kwartetem Prima Vista otrzymała nagrodę Fryderyka 2000.

Duo Granat chętnie sięga po utwory polskich kompozytorów, mając w dyskografii premierowe wykonania. Od 2015 r. Tamara Granat gra w duecie z Adrianem Kredą, obywatelem świata, urodzonym i wykształconym w Buenos Aires, Krakowie i Genewie, gdzie został dziekanem konserwatorium. - Z Adrianem dzielimy tę samą miłość do muzyki, pasję gry w duecie fortepianowym, potrzebę wyrażania myśli, a także chęć realizacji projektów o konkretnej tematyce - mówi Tamara Granat.

Na nowym albumie Duo Granat znajdziemy koncerty Mozarta i Bacha. Na pierwszej zapisano VII Koncert F-dur i X Koncert Es-dur na dwa fortepiany i kwintet smyczkowy Mozarta. Pianistom towarzyszy znakomity zespół kameralny Prima Vista Sring Quartet i kontrabasista Adam Bogacki. Na drugiej płycie znajdziemy: Koncert C-dur BWV 1061, Koncert c-moll BWV 1060 i Koncert c-moll BWV 1062, wszystkie na dwa fortepiany i kwartet smyczkowy.

"Mozart & Bach: Koncerty na dwa fortepiany" to znakomity album, pełen relaksującej muzyki wykonanej z werwą i precyzją, a przy tym doskonale zrealizowany w Studiu im. W. Lutosławskiego.

Cecylia Hofman
POLSKIE RADIO

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu