Mozart & Bach: Koncerty na dwa fortepiany

DUO GRANAT
Mozart & Bach: Koncerty na dwa fortepiany

Klasyka

  • Wykonanie
  • Nagranie

Pianistka Tamara Granat firmuje Duo Granat, zapraszając do współpracy różnych pianistów. Nagrała 13 płyt kompaktowych, zrealizowała 12 filmów wydanych na DVD. Za nagranie koncertów J.S. Bacha z Kwartetem Prima Vista otrzymała nagrodę Fryderyka 2000.

Duo Granat chętnie sięga po utwory polskich kompozytorów, mając w dyskografii premierowe wykonania. Od 2015 r. Tamara Granat gra w duecie z Adrianem Kredą, obywatelem świata, urodzonym i wykształconym w Buenos Aires, Krakowie i Genewie, gdzie został dziekanem konserwatorium. - Z Adrianem dzielimy tę samą miłość do muzyki, pasję gry w duecie fortepianowym, potrzebę wyrażania myśli, a także chęć realizacji projektów o konkretnej tematyce - mówi Tamara Granat.

Na nowym albumie Duo Granat znajdziemy koncerty Mozarta i Bacha. Na pierwszej zapisano VII Koncert F-dur i X Koncert Es-dur na dwa fortepiany i kwintet smyczkowy Mozarta. Pianistom towarzyszy znakomity zespół kameralny Prima Vista Sring Quartet i kontrabasista Adam Bogacki. Na drugiej płycie znajdziemy: Koncert C-dur BWV 1061, Koncert c-moll BWV 1060 i Koncert c-moll BWV 1062, wszystkie na dwa fortepiany i kwartet smyczkowy.

"Mozart & Bach: Koncerty na dwa fortepiany" to znakomity album, pełen relaksującej muzyki wykonanej z werwą i precyzją, a przy tym doskonale zrealizowany w Studiu im. W. Lutosławskiego.

Cecylia Hofman
POLSKIE RADIO

Audio - październik 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Od głośników bezprzewodowych za 3 tysiące do high-endowych kolumn za 30 tysięcy; od amplitunerów wielokanałowych za 3 tysiące do wzmacniaczy lampowych za 30 tysięcy... Każdemu polecamy dokładnie to, czego szuka i na co go stać, a wszystkim - dobre testy, które ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj