Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Mozart & Bach: Koncerty na dwa fortepiany

DUO GRANAT
Mozart & Bach: Koncerty na dwa fortepiany

Klasyka

Pianistka Tamara Granat firmuje Duo Granat, zapraszając do współpracy różnych pianistów. Nagrała 13 płyt kompaktowych, zrealizowała 12 filmów wydanych na DVD. Za nagranie koncertów J.S. Bacha z Kwartetem Prima Vista otrzymała nagrodę Fryderyka 2000.

Duo Granat chętnie sięga po utwory polskich kompozytorów, mając w dyskografii premierowe wykonania. Od 2015 r. Tamara Granat gra w duecie z Adrianem Kredą, obywatelem świata, urodzonym i wykształconym w Buenos Aires, Krakowie i Genewie, gdzie został dziekanem konserwatorium. - Z Adrianem dzielimy tę samą miłość do muzyki, pasję gry w duecie fortepianowym, potrzebę wyrażania myśli, a także chęć realizacji projektów o konkretnej tematyce - mówi Tamara Granat.

Na nowym albumie Duo Granat znajdziemy koncerty Mozarta i Bacha. Na pierwszej zapisano VII Koncert F-dur i X Koncert Es-dur na dwa fortepiany i kwintet smyczkowy Mozarta. Pianistom towarzyszy znakomity zespół kameralny Prima Vista Sring Quartet i kontrabasista Adam Bogacki. Na drugiej płycie znajdziemy: Koncert C-dur BWV 1061, Koncert c-moll BWV 1060 i Koncert c-moll BWV 1062, wszystkie na dwa fortepiany i kwartet smyczkowy.

"Mozart & Bach: Koncerty na dwa fortepiany" to znakomity album, pełen relaksującej muzyki wykonanej z werwą i precyzją, a przy tym doskonale zrealizowany w Studiu im. W. Lutosławskiego.

Cecylia Hofman
POLSKIE RADIO

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
Audio - czerwiec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Znowu kolumny.... Ale tym razem polecam test pięciu modeli za ok. 4000 zł nie tylko dlatego, że można w nim znaleźć propozycje warte uwagi, ale też dlatego, że znalazły się w nim konstrukcje, które swoim indywidualizmem, kontrowersyjnością, brzmieniem nawet ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio