Inspiration

SHEKU KANNEH-MASON
Inspiration

Klasyka

  • Wykonanie
  • Nagranie

Brytyjski wiolonczelista Sheku Kanneh-Mason debiutuje swoim albumem "Inspiration", mając zaledwie 18 lat. Trzy lata wcześniej wystąpił w programie Britain`s Got Talent razem z rodzeństwem, które gra na różnych instrumentach. On sam wybrał wiolonczelę mając 8 lat, bo chciał większy instrument niż skrzypce, na których grał już starszy brat.

W 2016 r. zwyciężył w konkursie BBC Young Musician, jako pierwszy w historii konkursu czarnoskóry uczestnik, wykonując w finale I Koncert wiolonczelowy op. 107 Dmitrija Szostakowicza. Interpretacja zachwyciła jurorów i przedstawicieli wytwórni Decca, którzy zaproponowali mu kontrakt. Jednym z warunków było nagranie tego koncertu na debiutanckim albumie.

Za swoich mistrzów Sheku Kanneh-Mason uznaje Mścisława Rostropowicza i Jacqueline du Pre, a także Boba Marleya, którego muzyki słuchał w aucie rodziców, kiedy podwozili go do szkoły. Kompozycję Marleya "No Woman, No Cry" także wybrał na swój album, podobnie jak utwór Leonarda Cohena "Hallelujah". Repertuar albumu jest więc bardzo zróżnicowany: od klasycznych "przebojów", jak "The Swan" Saint-Saensa, "Song of the Birds" Casalsa po popowy "Evening of Roses" Yosefa Hadara.

"Inspiration" to inspirujący i dopingujących młodych muzyków album nagrany z Orkiestrą Symfoniczną Miasta Birmingham.

Cecylia Hofman
DECCA/UNIVERSAL

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj