Ravel Franck Ligeti Messiaen

DUO GAZZANA
Ravel Franck Ligeti Messiaen

Klasyka

  • Wykonanie
  • Nagranie

Niezwykle uzdolnione Włoszki: skrzypaczka Natascia i pianistka Raffaella Gazzana studiowały u wybitnych pedagogów w Rzymie, Brukseli, Genewie i Lozannie. Ich pierwszym nagraniem dla ECM New Series były kompozycje: Takemitsu, Hindemitha, Janáczka i Silvestrova na płycie "Five Pieces" (2011).

Następnie w 2014 r. nagrały utwory Poulenca, Waltona, Dallapiccoli, Schnittkego i ponownie Silvestrova. Teraz wykonują jeszcze bardziej wymagający repertuar, a rejestracji dokonano w Auditorio Stelio Molo radia RSI w Lugano słynącego z doskonałej akustyki.

Okładkę nowego albumu - "Ravel Franck Ligeti Messiaen" - zdobi zdjęcie legendarnego fotografa francuskiego Henriego Cartiera-Bressona z agencji Magnum. Zamglona architektura znakomicie wprowadza w klimat romantycznych kompozycji: Sonate posthume Maurycego Ravela, Sonaty A-dur Cesara Francka, Theme at variations Oliviera Messiaena i premierowego nagrania Duetu na skrzypce i fortepian węgierskiego kompozytora muzyki współczesnej Gyorgiego Ligetiego.

Eleganckie i nasycone emocjami interpretacje Duo Gazzana przypadną do gustu każdemu, kto znajdzie dłuższą chwilę, by zagłębić się w dynamiczną narrację tych genialnych miniatur. Skupione na swych instrumentach Włoszki cyzelują brzmienie czuwając nad spójnym przekazem myśli i uczuć.

Cecylia Hofman
ECM NEW SERIES/UNIVERSAL

Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj