Guitar Evol.2ution

PIOTR PRZEDBORA
Guitar Evol.2ution

Klasyka

  • Wykonanie
  • Nagranie

Gitarzysta Piotr Przedbora nie miał jeszcze dwudziestu lat, kiedy wytwórnia DUX wydała jego debiutancki album. Stypendysta programu ministerialnego "Młoda Polska" jest laureatem ponad dwudziestu konkursów rangi międzynarodowej i ogólnopolskiej. Studiuje w klasie gitary prof. Marcina Zalewskiego na UM im. F. Chopina, a konsultacji mistrzowskich udziela mu utytułowany pedagog francuski Judicael Perroy.

Tytuł nowego albumu "Guitar Evol.2ution" nawiązuje do ewolucji sztuki kompozycji na gitarę, jak i wirtuozerii młodego gitarzysty. Nagrań dokonano w Mateczniku "Mazowsza" w Otrębusach, a Piotr Przedbora gra na doskonałym instrumencie Grega Smallmana. Za mastering odpowiada sam gitarzysta, więc możemy być pewni, że brzmienie, jakie chciał uzyskać, usłyszymy w domu na dobrym zestawie audio. Album otwiera Koncert skrzypcowy D-dur Vivaldiego w transkrypcji J. S. Bacha na klawesyn solo.

Kolejnej transkrypcji na gitarę dokonał Judicael Perroy zachowując ducha muzyki Vivaldiego i Bacha. Ale to pasja, z jaką koncert wykonał młody wirtuoz, czyni z tej kompozycji arcydzieło zyskujące przez wieki na atrakcyjności. Znakomite interpretacje utworów Sora, Mertza, Regondiego, Piazzolli i Albeniza zachęcają do ponownego przesłuchania płyty, a nasycone powietrzem brzmienie zadowoli audiofilów.

Cecylia Hofman
DUX

Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj