THE AVISON ENSEMBLE Händel: Concerti Grossi Op. 6

Händel: Concerti Grossi Op. 6
Wykonanie
Nagranie

Niemiecki kompozytor Georg Friedrich Händel wykształcił się w rodzinnym kraju, tam tworzył pierwsze dzieła, ale wybrał Wielką Brytanię na swoją drugą ojczyznę. Tu bowiem odniósł pierwsze znaczące sukcesy i powrócił na stałe w 1712 r.

Brytyjska publiczność była spragniona wielkiej muzyki tworzonej specjalnie dla niej, szczególnie oper. Od śmierci dworskiego kompozytora Henry`ego Purcella nie było na Wyspach godnego następcy. Zresztą Händel czerpał z jego doświadczeń, a poza tym przywiózł zdobytą we Włoszech wiedzę, jak pisać dobre opery. Dzięki licznym zamówieniom z Royal Academy of Music stał się jednym z najważniejszych kompozytorów baroku.

Jego styl doskonale prezentują Concerti Grossi Opus 6 HMV 319 - HMV 330 nagrane przez The Avison Ensemble pod kierunkiem skrzypka Pavlo Beznosiuka w Jubilee Theatre w Newcastle. Wznowiony teraz trzypłytowy album otrzymał wiele nagród w latach 2010–2011. Nasycone emocjami wielobarwne kompozycje Händela zyskały w wykonaniu Brytyjczyków naturalną swobodę, wirtuozerię i radość muzyków z obcowania z wielkim dziełem, która sugestywnie udziela się słuchaczom. Od początku istnienia zespół ma koncerty Händela w swoim repertuarze i ich interpretację doprowadził do perfekcji.

Marek Dusza
Linn/ CMD

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio marzec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu