KEHAN ZHANG & NIKLAS JOHANSEN Paganini - Piazzolla

Paganini - Piazzolla
Wykonanie
Nagranie

Skrzypek Kehan Zhang z Chin oraz duński gitarzysta Niklas Johansen spotkali się w Duńskiej Akademii Muzycznej i muzykują razem od 2013 r. Pasjonuje ich twórczość dwóch wielkich kompozytorów: Niccolo Paganiniego z Włoch i Astora Piazzolli z Argentyny, dla których młodzi próbują znaleźć wspólny mianownik estetyczny.

Wydaje się, że duetowi melodyjnych skrzypiec i akompaniującej im gitary akustycznej udało się wypracować całkiem spójną formułę artystyczną, plasującą się gdzieś pomiędzy stylami dwóch słynnych twórców. Mimo że muzycy mają świetnie opanowany warsztat, to żaden z nich nie zdradza umiejętności wirtuoza. Kompensują to naturalnością brzmienia, swobodą wypowiedzi i doskonałym zgraniem, tak że ich interpretacji słuchamy z prawdziwą przyjemnością.

Na kompakcie znalazły się nie tylko trzy wieloczęściowe sonaty Paganiniego i cztery tanga Piazzolli, ale również "Salut d`amour" Edwarda Elgara oraz "Tango" Jaime Zenamona. Sonatom, z umiarkowaną dawką żaru Paganiniego, nadano kształt dość zbliżony do oryginału, natomiast tanga w wykonaniu duetu są nad wyraz skoczne, lecz z wyraźnie mniejszym akcentem dramatycznej pasji, jak to bywało u skrzypków towarzyszących Piazzoli.

Cezary Gumiński
Hevhetia/GiGi Distribution

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation luty 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio luty 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu