Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

SEONG-JIN CHO

Mozart

Mozart

Wykonanie

Nagranie

Minęły trzy lata od triumfu koreańskiego pianisty Seong-Jin Cho w XVII Konkursie im. Fryderyka Chopina. Na pierwszy jego album wydany przez Deutsche Grammophon trafiły nagrania konkursowe z Filharmonii Narodowej. Natomiast drugi zawierał I Koncert fortepianowy e-moll Chopina, który w błyskotliwym stylu wykonał w finale konkursu, a także cztery Ballady.

Dzięki nagraniom do grona entuzjastów jego interpretacji dołączył cały świat. Okazuje się, że ulubionym kompozytorem Koreańczyka jest Mozart. Na kolejny album wybrał wymagający technicznie XX Koncert fortepianowy d-moll (KV 466) z 1785 r. Mozart miał 29 lat, kiedy odbyła się premiera. Fragmenty koncertu zostały wykorzystane w filmie "Amadeus" M. Formana.

Pianiście towarzyszy Chamber Orchestra of Europe pod kierunkiem Yannicka Nézeta-Séguina. To koncert bardzo efektowny, ale i bogaty w niuanse. W swojej interpretacji Seong-Jin Cho przekazał słuchaczom energię ukrytą w nutach Mozarta, tę młodzieńczą radość, którą Koreańczyk otwarcie dzieli się z publicznością. Jest przy tym uważny i skupiony, by pokazać subtelną ornamentykę dzieła. Dojrzałość pianisty słychać szczególnie wyraźnie, kiedy wykonuje sonaty Mozarta No. 3 i No. 12. Obie sprawią nam radość, tak jak niegdyś wywoływały uśmiech na twarzy Mozarta i jego słuchaczy.

Marek Dusza
Deutsche Grammophon/Universal

INNE PŁYTY AUTORA
Fryderyk Chopin Piano Competition - Warsaw 2015
Klasyczna
Fryderyk Chopin Piano Competition - Warsaw 2015

W iście ekspresowym tempie, jak na warunki znane w dotychczasowym trybie wydawania nagrań konkursowych, otrzymaliśmy płytę tegorocznego zwycięzcy Konkursu Chopinowskiego. Cho urodził się w Seulu, w 1994 r. Obecnie studiuje w Paryskim Konserwatorium, a praktycznie jeździ z recitalami i koncertami po całym świecie. To są efekty zdobycia pierwszej lokaty i kontraktu z jedną z najważniejszych firm fonograficznych.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu