ENSEMBLE EOLUS Telemann: Per Tromba & Corno da Caccia

Telemann: Per Tromba & Corno da Caccia
Wykonanie
Nagranie

Zamiłowanie możnych tego świata do wojskowych parad szło zawsze w parze ze skłonnością do polowań. Oba te wydarzenia nie mogły się obyć bez trąb tym bardziej paradnych, im wyższy rangą władca organizował imprezę.

Nie dziwota, że kompozytorzy byli namawiani, by pisać utwory na instrumenty dęte okraszające przemarsz wojsk czy też świętowanie ubicia znacznej liczby zwierząt leśnych. Szczególnie błyskotliwego wyrazu nabrała muzyka baroku chętnie wykorzystująca trąby różnego rodzaju, rogi myśliwskie, a także subtelne oboje i nisko brzmiące fagoty o efektownych długich rurach.

Grający na instrumentach z epoki baroku Ensemble Eolus osiągnął mistrzostwo w posługiwaniu się instrumentami dętymi, co prezentuje wykonując wspaniale napisane suity i koncerty Georga Philippa Telemana, stanowiące znaczną część repertuaru albumu "Per Tromba & Corno da Caccia". Chodzi dosłownie o utwory na trąby i rogi myśliwskie, ale instrumentacja jest tu znacznie bogatsza.

Bogata w ornamenty Suita F-dur została wykonana przez dwa rogi, dwa oboje i fagot. Przypisywany Telemannowi Koncert F-dur wykonują dwa rogi i fagot. Anonimowa Suita Es-dur epatuje podniosłymi frazami trąbki. Program płyty uzupełnia Koncert Es-dur Maximiliana Fiedlera. Jakież tu bogactwo alikwotów, audiofile będą zachwyceni.

Marek Dusza
Ricercare/CMD

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu