Anima Sacra

JAKUB JÓZEF ORLIŃSKI
Anima Sacra

Klasyka

  • Wykonanie
  • Nagranie

Sensacyjny debiut polskiego kontratenora Jakuba Józefa Orlińskiego w wytwórni płytowej Erato zwrócił uwagę klasycznego świata. W czasie, kiedy panuje moda na wysokie, męskie głosy interpretujące barokowy repertuar, Jakub Józef Orliński przebił się do światowej czołówki i otwiera się przed nim znakomita kariera na scenach świata.

Absolwent UM im. Fryderyka Chopina w Warszawie studiuje teraz w prestiżowej Juilliard School of Music w Nowym Jorku. W 2015 roku zdobył I nagrodę Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Marcelli Sembrich-Kochańskiej w Nowym Jorku, wygrał przesłuchania w Metropolitan Opera. 

Album "Anima Sacra" (święta dusza) został nagrany w Villi San Fermo we włoskim Lontigo, gdzie otoczenie renesansowej sztuki sprzyja podniosłemu nastrojowi. Orlińskiemu towarzyszy włoska orkiestra barokowa Il Pomo d'Oro pod kierunkiem rosyjskiego dyrygenta Maxima Emelyanycheva. Na płycie znalazło się aż osiem arii po raz pierwszy nagranych na płytę, co jest magnesem dla znawców. A ci docenią wspaniały głos naszego śpiewaka i jego charyzmatyczne, swobodne interpretacje.

W repertuarze Jakuba Józefa Orlińskiego znalazły się w większości utwory kompozytorów szkoły neapolitańskiej urzekające melodią i pasją. Znakomite brzmienie orkiestry i głos kontratenora sprawią radość każdemu miłośnikowi muzyki baroku.

Marek Dusza
Erato/Warner Classics

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj