GLI ANGELI GENEVE/WROCŁAWSKA ORKIESTRA BAROKOWA/CONCERTO PALATINO/S.MACLEOD 17th-Century Sacred Music in Wrocław

17th-Century Sacred Music in Wrocław
Wykonanie
Nagranie

W kwietniu 2016 r. realizator Markus Heiland dokonał w Narodowym Forum Muzyki nagrań Wrocławskiej Orkiestry Barokowej, Concerto Palatino i Gli Angeli Genève pod kierunkiem Stephana MacLeoda. Wydany przez szwajcarską wytwórnię Claves Records album "17th-Century Sacred Music in Wrocław" zdobył prestiżową nagrodę International Classical Music Awards 2019 w kategorii "Baroque Vocal".

Okładkę albumu "17th-Century Sacred Music in Wrocław" zdobi fragment starej mapy z nazwą Breslaw. W środku obwoluty znajdziemy zdjęcie wspaniałej sali koncertowej NFM, a o jej znakomitej akustyce najlepiej przekonać się na żywo. Zaś to perfekcyjne nagranie daje wyobrażenie, jak znakomitą salę wybudowano w Polsce.

Muzycy Wrocławskiej Orkiestry Barokowej grają na instrumentach historycznych z epoki, a ich debiut nagrodzono Fryderykiem. Zespół Gli Angeli Genève, założony przez Stephana MacLeoda, specjalizuje się w repertuarze renesansowym i barokowym. W repertuarze mają komplet kantat J.S. Bacha, a w swojej siedzibie w Genewie co roku prezentują nowy cykl koncertowy.

Pieśni religijne XVII-wiecznego Wrocławia z pewnością wejdą na stałe do ich repertuaru, a dla nas są odkryciem, o którym możemy mówić z dumą. Miasto nad Odrą było miejscem, gdzie tworzyło wielu wybitnych kompozytorów. Nagrodzony album sugestywnie przenosi nas do Wrocławia epoki baroku.

Marek Dusza
ClavesRecords

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu