17th-Century Sacred Music in Wrocław

GLI ANGELI GENEVE/WROCŁAWSKA ORKIESTRA BAROKOWA/CONCERTO PALATINO/S.MACLEOD
17th-Century Sacred Music in Wrocław

Klasyka

  • Wykonanie
  • Nagranie

W kwietniu 2016 r. realizator Markus Heiland dokonał w Narodowym Forum Muzyki nagrań Wrocławskiej Orkiestry Barokowej, Concerto Palatino i Gli Angeli Genève pod kierunkiem Stephana MacLeoda. Wydany przez szwajcarską wytwórnię Claves Records album "17th-Century Sacred Music in Wrocław" zdobył prestiżową nagrodę International Classical Music Awards 2019 w kategorii "Baroque Vocal".

Okładkę albumu "17th-Century Sacred Music in Wrocław" zdobi fragment starej mapy z nazwą Breslaw. W środku obwoluty znajdziemy zdjęcie wspaniałej sali koncertowej NFM, a o jej znakomitej akustyce najlepiej przekonać się na żywo. Zaś to perfekcyjne nagranie daje wyobrażenie, jak znakomitą salę wybudowano w Polsce.

Muzycy Wrocławskiej Orkiestry Barokowej grają na instrumentach historycznych z epoki, a ich debiut nagrodzono Fryderykiem. Zespół Gli Angeli Genève, założony przez Stephana MacLeoda, specjalizuje się w repertuarze renesansowym i barokowym. W repertuarze mają komplet kantat J.S. Bacha, a w swojej siedzibie w Genewie co roku prezentują nowy cykl koncertowy.

Pieśni religijne XVII-wiecznego Wrocławia z pewnością wejdą na stałe do ich repertuaru, a dla nas są odkryciem, o którym możemy mówić z dumą. Miasto nad Odrą było miejscem, gdzie tworzyło wielu wybitnych kompozytorów. Nagrodzony album sugestywnie przenosi nas do Wrocławia epoki baroku.

Marek Dusza
ClavesRecords

Audio - kwiecień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Mimo zmian na rynku i pojawiania się nowych kategorii urządzeń, wzmacniacze stereofoniczne zachowują mocną pozycję. Pięć modeli w przystępnej cenie 2000 zł tworzy ciekawy wybór, a przede wszystkim udostępnia przyzwoitą moc i jakość dźwięku. Znamienne dla ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj