PHILIPPE JAROUSSKY

Ombra mai fu

Ombra mai fu

Wykonanie

Nagranie

Najsłynniejszy kontratenor świata Philippe Jaroussky wystąpi 3 lipca w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. To ostatni moment, żeby zainteresować się biletami, bowiem nic nie zastąpi żywego kontaktu z genialnym interpretatorem arii kastratów.

Jego poprzedni występ w Polsce w sali NOSPR-u publiczność nagrodziła owacjami na stojąco, a śpiewak czterokrotnie bisował. Kto do Krakowa nie dotrze, potrzebę obcowania z muzyką wokalną baroku zaspokoi nowym albumem Francuza "Ombra mai fu"Philippe Jaroussky wykonuje tu arie operowe Francesco Cavalliego, akompaniuje mu zespół Artaserte, a w kilku ariach usłyszymy: Marie-Nicole Lemieux – kontralt i Emoke Barath – sopran. Cavalli, kapelmistrz w bazylice św. Marka w Wenecji, wystawił 33 opery, z których zachowało się aż 27. Przyniosły mu sławę, bowiem pieniądze już miał dzięki zamożnej żonie.

Philippe Jaroussky otwiera album arią z opery "Kserkses" śpiewając "Ombra mai fu" - "Cień [platana] nigdy nie był bardziej żywotny; bezcenny i sympatyczny; bardziej słodki". Ta słodycz rozlewa się na wszystkie 24 arie, wspomnienie czasów prosperity Republiki Weneckiej, czasów rozkoszy płynącej z muzyki, bogactwa i rozpusty. Letnie wieczory będą najlepszym czasem delektowania się perfekcyjnym śpiewem kontratenora i brzmieniem instrumentów z epoki baroku.

Marek Dusza
Erato/Warner

INNE PŁYTY AUTORA
Porpora Arias
Klasyczna
Porpora Arias

Philippe Jaroussky to obecnie najbardziej popularny, lubiany i ceniony kontratenor na świecie. Jego wielbiciele są o tym przekonani. Zresztą i my możemy się przekonać o klasie tego śpiewaka, bo Jaroussky występuje w grudniu w Filharmonii Narodowej.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2023

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2023

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu