Ombra mai fu

PHILIPPE JAROUSSKY
Ombra mai fu

Klasyka

  • Wykonanie
  • Nagranie

Najsłynniejszy kontratenor świata Philippe Jaroussky wystąpi 3 lipca w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. To ostatni moment, żeby zainteresować się biletami, bowiem nic nie zastąpi żywego kontaktu z genialnym interpretatorem arii kastratów.

Jego poprzedni występ w Polsce w sali NOSPR-u publiczność nagrodziła owacjami na stojąco, a śpiewak czterokrotnie bisował. Kto do Krakowa nie dotrze, potrzebę obcowania z muzyką wokalną baroku zaspokoi nowym albumem Francuza "Ombra mai fu"Philippe Jaroussky wykonuje tu arie operowe Francesco Cavalliego, akompaniuje mu zespół Artaserte, a w kilku ariach usłyszymy: Marie-Nicole Lemieux – kontralt i Emoke Barath – sopran. Cavalli, kapelmistrz w bazylice św. Marka w Wenecji, wystawił 33 opery, z których zachowało się aż 27. Przyniosły mu sławę, bowiem pieniądze już miał dzięki zamożnej żonie.

Philippe Jaroussky otwiera album arią z opery "Kserkses" śpiewając "Ombra mai fu" - "Cień [platana] nigdy nie był bardziej żywotny; bezcenny i sympatyczny; bardziej słodki". Ta słodycz rozlewa się na wszystkie 24 arie, wspomnienie czasów prosperity Republiki Weneckiej, czasów rozkoszy płynącej z muzyki, bogactwa i rozpusty. Letnie wieczory będą najlepszym czasem delektowania się perfekcyjnym śpiewem kontratenora i brzmieniem instrumentów z epoki baroku.

Marek Dusza
Erato/Warner

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj