BRUCE SPRINGSTEEN

Western Stars

Western Stars

Wykonanie

Nagranie

Bruce Springsteen ma na swoim koncie zarówno zdecydowanie rockowe albumy nagrane z E-Street Band, jak i płyty niemal akustyczne, odwołujące się do folku. Do tej drugiej grupy należy zaliczyć "Western Stars", dziewiętnasty album w karierze Bossa.

Czterdzieści sześć lat od swojego debiutu, dobiegający siedemdziesiątki muzyk, wciąż szuka nowych inspiracji. Tym razem cofnął się do czasów swojej młodości, wskrzeszając brzmienie albumów artystów pop lat 60., choćby Glena Campbella i Burta Bacharacha. Stąd tak wiele tu wyszukanych i mocno stonowanych aranżacji z elegancko brzmiącymi smyczkami i dęciakami.

Gitara pełni tu rolę instrumentu akompaniującego, tak samo fortepian. Bruce Springsteen wciela się w rolę singer-songwritera opowiadającego historie i obrazy rozgrywające się na autostradach i pustynnych obszarach Ameryki. Na paradoks zakrawa fakt, że ten muzyk o zdecydowanie lewicowych poglądach - opacznie rozumiany - trafia na sztandary republikańskich polityków.

"Western Stars" wpisuje się w tradycję płyt określanych mianem "muzyka drogi", choć tym razem zaprezentowanej w wyjątkowo eleganckim opakowaniu. Piosenki płyną sobie niespiesznie, bezproblemowo wchodzą do ucha. W zestawie 13 smutasów, tylko "Sundown” i "There Goes My Miracle” mają żwawsze tempo.

Grzegorz Dusza
Universal

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu