CAETANO VOLOSO / MARIA GADU

Multishow Ao Vivo

Multishow Ao Vivo

Wykonanie

Nagranie

Burzliwe oklaski otwierają koncertowy album nowej gwiazdy brazylijskiej sceny Marii Gadu i legendarnego barda Caetano Veloso. Może zaskoczyć, że to Veloso jest gościem Gadu, a nie odwrotnie. Jeśli zwrócimy uwagę, jakie owacje towarzyszą piosenkom Marii, a jakie Caetano, zrozumiemy, kto jest popularniejszy.

Maria Gadu pojawiła się na scenie niedawno. Śpiewała najpierw w klubach Sao Paolo, potem trafiła do telewizji, skąd już prosta droga do kontraktu z wytwórnią Mercury. Jej koncertowy album "Ao Vivo" osiągnął status platynowej płyty. Słychać na nim, jak publiczność śpiewa z artystką wszystkie piosenki.

Pomysł na duet z Veloso był prosty. Oboje wychodzą na scenę z akustycznymi gitarami i wykonują własne kompozycje oraz kilka ulubionych standardów z przepastnych zbiorów Musica Popular Brasileira. Razem śpiewają na pierwszej płycie, osobno na drugim krążku. Caetano Veloso ma w swym dorobku niezliczone przeboje, także Maria może poszczycić się wpadającymi w ucho kompozycjami.

Urzeka ich melodyjność, a ascetyczne wykonanie na dwie gitary podkreśla kameralny urok. Ale to niesamowite głosy wokalistów są magnesem przyciągającym do tego albumu. Polecam na długie zimowe wieczory. Te piosenki są lepsze niż rozgrzany kominek.

Marek Dusza
UNIVERSAL

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio wrzesień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu