Neuk Wight Delhi All-Stars

YORKSTON/ THORNE/ KHAN
Neuk Wight Delhi All-Stars

World Music

  • Wykonanie
  • Nagranie

Druga płyta w dorobku tria zawiera muzykę będącą połączeniem dźwięków indyjskiej sarangi, jazzowo zabarwionego basu, akustycznej gitary oraz trzech głosów: Jamesa Yorkstona (East Neuk Of Fife), Jona Thorne`a (Isle Of Wight) i Suhaila Yusufa Khana (New Delhi). Spotkanie muzyków wywodzących się z różnych tradycji zaowocowało interesującym dziełem łamiącym kulturowe granice.

W piosenkach odnajdziemy elementy muzyki indyjskiej, jazzu i folkowej ballady. Nietypowy skład instrumentalny sprawia, że obcujemy z czymś nieznanym, zarazem magicznym. Dla każdego z muzyków biorących udział w przedsięwzięciu było to nowe doświadczenie.

Utwory powstawały na zasadzie improwizacji. Wspólne muzykowanie wprowadzało ich w swoisty trans, co najlepiej obrazuje piętnastominutowy "Halleluwah". Cała trójka ma wkład w nagranie partii wokalnych na płycie. Yorkstona można usłyszeć w "Bales" i "The Blues You Sang", Khana - w starej indyjskiej piosence "Jaldhar Kedara (Wedding Song)", zaś Thorne zaśpiewał w autorskim "One More Day", "The Blue of the Thistle" Yorkstona oraz coverze "Just A Bloke" Teda Sheldrake`a. Album "Neuk Wight Delhi All-Stars" pokazuje, że muzyka nie zna granic i że może być źródłem multikulturowej jedności.

Grzegorz Dusza

DOMINO/SONIC

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj