Różni wykonawcy Siesta XIII

RÓŻNI WYKONAWCY
Różni wykonawcy Siesta XIII

World Music

  • Wykonanie
  • Nagranie

Z maestrią wprawnego didżeja Marcin Kydryński ułożył już trzynastą kompilację nawiązującą repertuarem do jego niedzielnej audycji "Siesta". Co ciekawe, tytułowy motyw swojego autorstwa zagrał sam na saksofonie. I to jak! Niczym Ben Webster powoli wydmuchuje frazy, poruszając najczulsze struny wrażliwości słuchaczy.

– To, obok Siesty X, najważniejszy dla mnie album spośród siestowych składanek - zwierza się autor kompilacji. - O prawa do niektórych nagrań staraliśmy się przez lata. I wiedziałem, że albo zrobimy to tak, jak chcę i jak wymarzyłem sobie dawno temu, albo nie zrobimy tego w ogóle.

Najnowsza kompilacja, w podtytule "Boleriosa", zawiera piosenki w stylu bolera, który powstał na Kubie, ale opanował niemal całą Amerykę Południową. Jest bodaj najbardziej romantycznym z latynoskich stylów, czego dowodem jest zestaw legendarnych wykonawców i kompozytorów.

Meksykanina Pedro Vargasa można było słuchać tylko ze zdartych, winylowych singli. Teraz jego głos dociera do nas w cyfrowej jakości. Jeden z najsłynniejszych tematów, rzewna historia "Dos Gardenias", śpiewana przez Antonio Machina wzrusza do głębi. Machin był pierwszym Kubańczykiem, który w USA sprzedał milion płyt swojego przeboju "El Manisero". Na drugiej płycie znajdziemy wielu współczesnych wykonawców.

Marcin Kydryński
UNIVERSAL

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj