CANDIDO

The Master

The Master

Wykonanie

Nagranie

Candido Camero urodził się w 1921 r. na Kubie i do dziś jest aktywnym muzykiem grającym na kongach i bongosach. W latach 40. XX w. razem z Machito tworzył podwaliny jazzu afro-kubańskiego.

Trwa spór, czy to Candido, czy Chano Pozo spopularyzowali konga w jazzie amerykańskim. Pozo zyskał uznanie Dizzy`ego Gillespiego, a Candido Stana Kentona i Duke`a Ellingtona, akompaniował też Billie Holiday, a ostatnio Tony`emu Bennettowi. Strojąc w specyficzny sposób swoje konga, wypracował oryginalny styl gry pozwalający grać mu melodie. Dzięki niemu wysokie bębny z Kuby stały się popularne także w innych stylach.

Przed laty wytwórnia Chesky Records wydała album grupy The Conga Kings "Jazz Descargas", gdzie obok Candido grali młodsi wirtuozi kongów: Carlos "Patato" Valdes i Giovanni Hidalgo. Teraz w Hirsch Center w Brooklynie David Chesky zgromadził duży zespół Kubańczyków z wokalistami i wokalistkami. W środku zespołu postawił sztuczny tors z czułymi mikrofonami B&K i uzyskał brzmienie, które imponuje przestrzenią rozbudowaną we wszystkie strony.

Efekt jest słyszalny wyraźniej z plików wysokiej rozdzielczości, ale podczas słuchania płyty kompaktowej robi wrażenie. W słuchawkach na głowie stajemy się częścią zespołu, głębia sceny jest nieprawdopodobnie duża, a wszystkie instrumenty wręcz materializują się. Ponieważ jest ich dużo, można się skupić na dwóch, trzech, a po chwili na innych. Wyjątkowo realistyczne głosy.

Marek Dusza
CHESKY/HDTRACKS

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu