CARLA PIRES

Rota das Paixoes

Rota das Paixoes

Wykonanie

Nagranie

"Droga namiętności" to pierwszy album portugalskiej pieśniarki fado Carli Pires, który trafia na międzynarodowy rynek muzyczny. Piękna mieszkanka Lizbony zaczęła śpiewać w 1993 r. Brała udział w programach telewizyjnych, zagrała w serialach, co rozwinęło jej talent aktorski, bardzo przydatny w interpretacji fado.

W 2002 r. wzięła udział w największym portugalskim musicalu "Amalia", grając rolę młodej Amalii Rodrigues. W tym samym roku nagrała debiutancki album "O Fado em Concerto" z dwunastoma przebojami wielkiej Amalii.

W 2005 r. wytwórnia Ocarina wydała jej płytę "Ilha do meu fado", a w 2011 ukazał się entuzjastycznie przyjęty w Portugalii album "Rota das Paixoes". Jak to zwykle bywa, premiera światowa miała miejsce rok później. Warto poznać bliżej Carlę Pires, bo śpiewa inaczej niż znane nam dotąd wykonawczynie fado.

Przede wszystkim jej głos jest łagodny, a interpretacje wyważone. Powściągliwość w wyrażaniu uczuć warto docenić, bo choć na scenie sprawdza się podkreślanie ich krzykiem czy łamiącym się głosem, to na płycie może razić. Dzięki nastrojowym pieśniom i znakomitemu akompaniamentowi, album "Rota das Paixoes" ma szansę podbić serca tych słuchaczy, dla których tradycyjne fado jest zbyt egzaltowane.

Marek Dusza
WORLD VILLAGE / CMD

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu