CARMINHO

Alma

Alma

Wykonanie

Nagranie

Portugalski styl narodowy w muzyce, czyli fado, dotarło do nas dość późno za sprawą wokalistek o dźwięcznych pseudonimach: Mariza i Misia.

Grupa Madredeus stoi nieco z boku tego stylu, choć przez niektórych jest błędnie do niego zaliczana. Niestety, nie mieliśmy okazji podziwiać najważniejszej wokalistki w historii fado - Amalii Rodrigues, która zmarła w 1999 r. - ale oto możemy odkryć nową gwiazdę Carminho.

Carminho ma nieprawdopodobnie zmysłowy głos, śpiewa ujmująco i jest urzekająco piękna. Zadebiutowała trzy lata temu albumem "Fado", który podbił serca Portugalczyków osiągając status Platynowej Płyty. Brytyjski magazyn "Songlines" wybrał go jako album roku, a Carminho rozpoczęła triumfalny przemarsz przez europejskie sceny. 15 października przyjedzie po raz pierwszy do Polski i zaśpiewa kolejno w Szczecinie, Gdańsku i Lublinie.

Wydany w tym roku album "Alma" zawiera piętnaście "portugalskich bluesów", jak czasem określa się pieśni fado. Jeden napisała Carminho, dwa to brazylijskie standardy Chico Buarque i Viniciusa de Moraesa, pozostałe są klasycznymi kompozycjami fado portugalskich twórców.

Oprócz tradycyjnego akompaniamentu gitary akustycznej i gitary portugalskiej, pojawia się kwartet smyczkowy z udziałem skrzypaczki Katariny Majewskiej. Piękne pieśni, warto ich posłuchać na żywo.

Marek Dusza
EMI

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu