Brazilika

GILLES PETERSON
Brazilika

World Music

  • Wykonanie
  • Nagranie

Albumu "Brazilica" słucha się jak audycji radiowej prezentującej współczesną muzykę brazylijską. Nic dziwnego, kompilacji nagrań zrealizowanych przez brytyjską wytwórnię Far Out Recordings Joe Davisa w ciągu jej 15-letniej historii podjął się znany didżej radia BBC 1 - Gilles Peterson. Ten miłośnik południowoamerykańskich rytmów dodał trochę przerywników, beatów i brzmień tak charakterystycznych dla modnych klubów.

Zasługą Joe Davisa jest nagrywanie takich legend jak zespoły Azymuth i The Ipanemas, a także wyszukiwanie mniej znanych, utalentowanych artystów jak Alex Malheiros czy Krishnanda. Jak to w radiu, utwory w rockowym stylu grupy Binario sąsiadują z balladowymi tematami wokalistki Joyce. Odkryciem są dla mnie utwory grupy gwiazd Friends From Rio, Jose Mauro śpiewający w starym stylu z lat 60. i radosna Ciara Moreno. To album, który może nam towarzyszyć cały dzień, w domu i w samochodzie, na pikniku. Nie polecam tylko w pracy, bo nie pozwoli wam się skupić.

Marek Dusza
FAR OUT RECORDINGS/KARTEL

Audio - kwiecień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Mimo zmian na rynku i pojawiania się nowych kategorii urządzeń, wzmacniacze stereofoniczne zachowują mocną pozycję. Pięć modeli w przystępnej cenie 2000 zł tworzy ciekawy wybór, a przede wszystkim udostępnia przyzwoitą moc i jakość dźwięku. Znamienne dla ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj