JOSEPH TAWADROS The Hour of Separation

The Hour of Separation
Wykonanie
Nagranie

Urodzony w Kairze wirtuoz arabskiej lutni oud Joseph Tawadros studiował taquasim, tradycyjny, egipski styl improwizacji. Uczył się także gry na egipskich skrzypcach, flecie i innych ludowych instrumentach. Nagrał siedem albumów, z których każdy był nominowany do nagród w kategorii world music.

Już debiut z 2004 r. "Storyteller" dostał nagrodę ARIA Award w Australii, gdzie artysta mieszka od 1986 r. Występował z hinduskim mistrzem tabli Zakirem Hussainem, wirtuozem afrykanskiej kory Mamadou Diabate i rockowym muzykiem i wokalistą Neilem Finnem (Crowded House). By nagrać najnowszy album "The Hour of Separation" pojechał na dwudniową sesję do słynnego studia Avatar w Nowym Jorku. Tam spotkał się z wybitnymi jazzmanami: gitarzystą Johnem Abercrombie, kontrabasistą Johnem Patituccim i perkusistą Jackiem DeJohnette’em. Towarzyszył mu także młodszy brat James Tawadros, wirtuoz req - egipskiego tamburynu.

Egipscy bracia nadają charakter temu albumowi. Jazzowe akcenty są bardzo subtelne, ale znaczące. Słychać je w znakomitych solówkach Abercrombiego, mruczącym w tle kontrabasie Patitucciego i gęstej fakturze perkusyjnej DeJohnette`a. Dzięki temu "The Hour of Separation" słucha się z zaciekawieniem, czego nie da się powiedzieć o większości produkcji world music.

Marek Dusza
Enja/GiGi Distribution

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio marzec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu