JÓZEF KAPUSTKA Improvisations with Bashir

Improvisations with Bashir
Wykonanie
Nagranie

Pianista Józef Kapustka studiował na AM w Krakowie, w 1992 ukończył prestiżową, nowojorską The Juilliard School of Music, a w ramach studiów podyplomowych - londyńską Royal Academy of Music.

Józef Kapustka występował w USA, Rosji i Francji, gdzie obecnie mieszka. Wykonywał utwory Chopina na fortepianie historycznym Erarda, nagrał album "Romancesc z kompozycjami Czajkowskiego. Zrealizował projekt "Bach in Rio", występował w teatrze jako aktor-pianista, był nominowany do francuskiej nagrody teatralnej Moliere 2010 za oprawę muzyczną do sztuki Virginii Lemoine "Diwa z Sarcelles”.

"Improvisations with Bashir" jest wyjątkową pozycją. Wykształcony klasycznie pianista wykonuje niezwykle intrygujące improwizacje inspirowane muzyką Bliskiego Wschodu. Towarzyszą mu wirtuozi z Iranu: Bashir Faramarzi na instrumencie strunowym santur, na którym gra się dwoma pałeczkami, oraz grający na instrumencie perkusyjnym tonbak Pedram Khavarzamini.

Na płycie znajdziemy dwa długie utwory "Lullaby for Little Scheherezade” i "Baghdad Butterflies”. Rozdziela je krótki, dynamiczny "Dream of Reasons”. Razem tworzą suitę, która sączy się niczym dym z wodnej fajki Aladyna. Józef Kapustka i Persowie opowiadają historie pełne tajemnic, nasycone egzotyką i tęsknotą za miłością. Dadzą nam chwile wytchnienia od codzienności.

Marek Dusza
DUX

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu