Muzykanty wielkiego pola

KAPELA ZE WSI WARSZAWA
Muzykanty wielkiego pola

World Music

  • Wykonanie
  • Nagranie

Kapela ze Wsi Warszawa dopiero dzięki nagrodzie brytyjskiego BBC dla nowej twarzy world music została dostrzeżona w rodzimym kraju. Niewątpliwie zasługą zespołu było pokazanie, że muzyka ludowa nie taka straszna, że stanowi doskonałe źródło inspiracji, że świetnie filtruje się z innymi gatunkami: z hinduską tablą, afrykańskimi bębnami, hiphopowymi skreczami, funkowym feelingiem i rockowym czadem.

Nowe przedsięwzięcie Kapeli - "Muzykanty wielkiego pola", to inspirowane folklorem widowisko słowno-muzyczne ukazujące w tonacji pół żartem, pół serio różne aspekty życia na wsi. Archaicznie brzmiący śpiew wokalistek i transowe granie zespołu ubarwiają liczni goście. Teksty do przedstawienia napisał w charakterystycznym kpiarskim stylu Tymon Tymański, skreczuje DJ Feel-X, śpiewają m.in. Janusz Radek, Iga Cembrzyńska, Natalia Grosiak i Justyna Steczkowska.

Grzegorz Dusza
LUNA MUSIC

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj