Magia Del Tango

MARCIN WYROSTEK i TANGO CORAZON QUINTET
Magia Del Tango

World Music

  • Wykonanie
  • Nagranie

Nie pasjonują mnie programy w stylu "Mam talent", ale żeby wygrać edycję, trzeba naprawdę zaprezentować wysokie umiejętności. Akordeonista Marcin Wyrostek zaskoczył jurorów profesjonalizmem i wirtuozerią.

Nic dziwnego, jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach, właśnie w klasie akordeonu, laureatem ok. dwudziestu konkursów w Polsce i na świecie. Występuje z pięcioma zespołami, a niedawno ukazała się debiutancka płyta jego najważniejszej grupy Tango Corazon Quintet, która zaczęła działalność w 2006 r. z inicjatywy akordeonisty i pianistki Agnieszki Hasse.

Marcin Wyrostek w repertuarze ma przede wszystkim kompozycje Astora Piazzolli, twórcy tango nuevo. A jednak album rozpoczyna "Heavy Tango" Richarda Galliano, dotychczas niedoścignionego wirtuoza i improwizatora akordeonu. Instrument Marcina Wyrostka zdominował brzmienie zespołu, ale bez skrzypiec Mateusza Adamczyka i jazzującej gitary Daniela Popiałkiewicza nie osiągnąłby tak intrygującego efektu. Mamy wreszcie wykonawców tanga, którymi możemy się poszczycić na światowych scenach. A Galliano ma konkurenta.

POLSKIE RADIO KATOWICE

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj