MICHAŁ CZACHOWSKI Acatao

Acatao
Wykonanie
Nagranie

Wydany w 2005 r. album "Indialucia" pokazał, że mamy w Polsce gitarzystę flamenco, który równa z najlepszymi w świecie i razem z wirtuozami z Indii tworzy muzykę cenioną. Doceniono go w USA, gdzie "Indialucia" znalazła się na drugim miejscu najlepszych płyt world music w notowaniu sprzedaży magazynu "Billboard".

Po dziewięcioletniej przerwie Michał Czachowski prezentuje dzieło bardziej dojrzałe i lepsze właściwie w każdym aspekcie. Eksploruje związki pomiędzy muzyką Indii a hiszpańskim flamenco. Odległe na mapie świata, ale muzycznie bardzo bliskie, o czym przekonały nas inne płyty znanych artystów, choćby Anoushki Shankar.

Otwierająca album buleria "Acatao" to najpopularniejsza forma flamenco. Michał Czachowski gra tu na kilku rodzajach gitar flamenco z zapierającą dech wirtuozerią. Trudno uwierzyć, że tak wspaniale, z wielkim uczuciem i wyczuciem stylu gra polski gitarzysta.

Towarzyszą mu wokaliści z Hiszpanii i Indii, flecista Jorge Pardo i grający na sitarze A. Sheolikar. Dramaturgię podkreśla Orkiestra Kameralna AUKSO pod kierunkiem Marka Mosia. Ten temat mocno podnosi poziom adrenaliny, a wyrównać go może tylko tak ujmujący radością, melodyjny temat, jak "Nandi". Na fortepianie gra tu Leszek Możdżer. W każdym utworze Czachowski prezentuje innych przyjaciół, każdy eksponuje jego muzyczną inwencję. Muzyczna rewelacja, a przy tym świetnie zrealizowana.

Marek Dusza
CM RECORDS

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu