Oi Va Voi

OI VA VOI
Oi Va Voi

World Music

  • Wykonanie
  • Nagranie
Debiutancki album grupy Oi Va Voi brytyjska rozgłośnia BBC Radio2 uznała za jedno z najważniejszych wydarzeń sceny world music ostatnich lat. Zespół tworzy trudną do sklasyfikowania muzykę będącą mieszanką elektronicznych i klubowych brzmień, rocka oraz world music.

Swój drugi album nagrywali w rodzimym Londynie i Izraelu. Stąd w ich muzyce tak wiele porywających żydowskich melodii. Odnajdziemy tu także elementy muzyki bałkańskiej, cygańskiej, jamajskiego ska, anglosaskiego folku, klezmerskiego jazzu, a wszystko zanurzone jest w elektronicznym sosie i zagrane z rockowym pazurem.

Czerpanie z róźnych kultur dało zaskakująco udany efekt, a co najważniejsze, płyta brzmi spójnie. Podobny rezultat uzyskał na swym albumie bardziej znany w Polsce Bejrut.


Grzegorz Dusza

V2/SONIC
Audio - kwiecień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Mimo zmian na rynku i pojawiania się nowych kategorii urządzeń, wzmacniacze stereofoniczne zachowują mocną pozycję. Pięć modeli w przystępnej cenie 2000 zł tworzy ciekawy wybór, a przede wszystkim udostępnia przyzwoitą moc i jakość dźwięku. Znamienne dla ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj