Bonjour

RACHID TAHA
Bonjour

World Music

  • Wykonanie
  • Nagranie

Osiadły w Paryżu Algierski wokalista Rachid Taha buduje most pomiędzy dwoma kulturami - europejską i arabską. Zaczynał od rebelianckich, punkowych piosenek, by z czasem wzbogacić swoją twórczość o elementy hip hopu, elektroniki i przede wszystkim narodowe tradycje muzyki rai, której - obok Khaleda - jest największą gwiazdą.

W swojej twórczości nie omija trudnych politycznych tematów, często niewygodnych dla władz. Stąd też jego wielka charyzma i popularność w środowiskach lewicujących. Podobnie jak Manu Chao stał się uosobieniem współczesnej world music, która, choć wyrasta z tradycji, brzmi bardzo współcześnie i przebojowo. Jego nowy album - "Bonjour", "to zbiór łatwo przyswajalnych, śpiewanych po francusku i arabsku piosenek, w których rock'n'roll i elektronika stapiają się w jedną całość z egzotycznymi brzmieniami muzyki Afryki Północnej.

Grzegorz Dusza
WRASSE/KARTEL MUSIC

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj