WORLD ORCHESTRA Live in Gdańsk

Live in Gdańsk
Wykonanie
Nagranie

Saksofonista, kompozytor i aranżer Grzech Piotrowski realizuje ciekawe pomysły, jak polsko-norweska Karuzela wykonująca piosenki Agnieszki Osieckiej w dwóch językach i World Orchestra. "Live in Gdańsk" to drugi album tej międzynarodowej formacji. Koncert zarejestrowano w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej podczas festiwalu Solidarity of Arts w sierpniu 2011 r. Teraz możemy go posłuchać i obejrzeć.

Płyty CD i DVD różnią się nieznacznie zawartością i kolejnością utworów. Obie rozpoczyna tradycyjna polska pieśń religijna "Bogurodzica" w aranżacji Piotrowskiego. Solową partię wykonał tu porywająco wirtuoz bułgarskiego fletu kaval Theodosii Spassow. Świetną jazzową solówkę zagrał pianista Marcin Wasilewski. Azat Bikczurin z Baszkirii zagrał na tradycyjnym flecie kuraj jedną z bardziej nastrojowych melodii wieczoru.

W lirycznej wokalizie Ruth Wilhelmine Meyer z Norwegii zachwyciła oryginalną techniką śpiewu. Tradycyjny śpiew kraju fiordów zaprezentowała Sinikka Langeland grająca także na kantele, instrumencie strunowym przypominającym cytrę. Świetnie wypadł bułgarski chór Angelite, który włączył się do wykonania rosyjskich piosenek ludowych "S nami w lesu" i "Kak paszli dewki" Taisi Krasnopiewcewej i Siergieja Starostina. Doskonała realizacja telewizyjna aż prosi się o Blu-raya.

Marek Dusza
ALCHEMIK/UNIVERSAL

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu