YO-YO MA SILK ROAD ENSAMBLE A Playlist Without Borders

A Playlist Without Borders
Wykonanie
Nagranie

Założony w 1998 r. przez amerykańskiego wiolonczelistę Yo-Yo Ma Silk Road Ensamble uczcił 15 lat istnienia piątym albumem. Ten intrygujący projekt ma w swym programie nie tylko występy i nagrania, ale także edukację, promocję kultury regionów leżących wzdłuż historycznego Jedwabnego Szlaku i zamówienia u współczesnych kompozytorów.

Co godne podkreślenia, jest organizacją non-profit. Warto ją wesprzeć kupując nowy album, bo w zamian otrzymamy niezwykłą muzykę w znakomitym wykonaniu i perfekcyjnym nagraniu.

Utalentowany pianista Vijay Iyer napisał 8-częściową suitę "Playlist for an Extreme Occasion". To dzieło radykalnie odchodzi od jego jazzowej twórczości w kierunku minimalizmu i sonorystyki, fascynuje bogactwem harmonii i wirtuozerią wykonawców.

Chinka Wu Man napisała liryczny temat "Night Thoughts" na pipę solo, ale tu słuchamy wykonania na trzy instrumenty: flet, strunową pipę i bębenek. Perkusyjny popis pod wodzą Shane Shanahana w "Saidi Swing" ucieszy miłośników wielobarwnych bębnów. Skrzypek Colin Jacobsen napisał "Atashgah" w stylu Philipa Glassa na instrumenty strunowe, Znakomite otwarcie pizzicato. Jest też utwór Johna Zorna na 14 muzyków. Trudno znaleźć album z większą liczbą pięknie i różnorodnie brzmiących instrumentów. Piękne solo gra Yo-Yo Ma.

Marek Dusza
MASTERWORKS/SONY

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio marzec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu