Siesta 2017: Festival & Siesta w drodze

RÓŻNI WYKONAWCY
Siesta 2017: Festival & Siesta w drodze

World Music

  • Wykonanie
  • Nagranie

Najbardziej gorliwi fani niedzielnej audycji Marcina Kydryńskiego "Siesta" koniec kwietnia spędzają w Gdańsku na Siesta Festival. Natomiast melomani gromadzący na półkach albumy układane przez autora popularnego programu w radiowej Trójce z radością powitają kolejną płytę wydaną w siódmym roku istnienia przedsięwzięcia.

Album "Festival & Siesta w drodze" otwiera jak zawsze sygnał audycji "Siesta Theme", bodaj najczęściej odtwarzany w Polskim Radiu motyw muzyczny, wyłączając Hejnał Mariacki. Gwiazda tegorocznego festiwalu, pianistka i wokalistka Eliane Elias, opiewa piękno swego rodzinnego kraju w temacie "Brasil" z perspektywy Nowego Jorku, gdzie mieszka.

Królowa kubańskiego bolera Omara Portuondo, z którą niegdyś zatańczyłem chwilę pod sceną festiwalu North Jazz w Hadze, kiedy wielka gwiazda Buena Vista Social Club postanowiła zbratać się z publicznością i bez strachu weszła w tłum, zaśpiewała tu zmysłową pieśń "Mulatka porusza talią".

Tegoroczny festiwal otworzył urodzony w Portugalii potomek emigrantów z Cabo Verde, śpiewający wysokim głosem melodyjną piosenkę Dino D`Santiago. W zestawie hitów world music nie mogło zabraknąć gwiazd fado: Marizy i Any Moury. Ta druga stworzyła zachwycający duet z Omarą Portuondo. Zobaczyć je razem na scenie – to marzenie.

UNIVERSAL
UNIVERSAL

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj