Polacy kupują coraz więcej soundbarów Samsung i stawiają na modele premium

17 lutego 2022 Branżowe

Według danych ogólnoświatowej firmy badawczej Futuresource Consulting Samsung od 7 lat utrzymuje pozycję lidera na globalnym i naszym krajowym rynku soundbarów. Tylko w ubiegłym roku soundbary trafiły do ponad 100 tys. polskich domów. Daje to blisko 5% wzrostu względem 2020 roku.

Udział firmy Samsung na polskim rynku soundbarów w 2021 roku wyniósł około 39% w ujęciu ilościowym i 39% ujęciu wartościowym. Od 2016 do 2021 roku Samsung zanotował ponadto trzykrotny wzrost sprzedaży soundbarów na polskim rynku. Polacy w 2021 roku najczęściej wybierali soundbary w przedziale cenowym od 1200 do 2800 zł. Stale rośnie także popularność bardziej złożonych modeli z kategorii premium*.

Czytaj również nasze testy soundbarów Samsung

Najciekawsze soundbary Samsung

W rozbudowanym portfolio produktów Samsung każdy znajdzie coś dla siebie. Dla koneserów firma przygotowała soundbary Q-Serii wyposażone w technologie Dolby Atmos i DTS:X** i w sposób wyjątkowy współpracujące z telewizorami Samsung (np. Neo QLED).

Za sprawą funkcji Q-Sypmphony*** pełnię wrażeń audiowizualnych zapewniają bowiem głośniki zarówno telewizora, jak i soundbara. Aby spotęgować dźwięk, trzeba już przełączać ścieżki audio z telewizora na soundbar.

Fani designu i minimalizmu powinni docenić jednoelementowe soundbary S-Serii, które będą świetnie współpracować z telewizorami lifestyle, takimi jak The Frame czy The Serif.

Z kolei innowacyjne modele z A-Serii to świetny wybór widzów, którzy przy pomocy subwoofera pragną wzmocnić dźwięk płynący z telewizora, m.in. o głębię niskich tonów.

Czytaj również: Samsung prezentuje mobilny projektor The Freestyle

* Według danych firmy Samsung.
** Dolby Atmos oraz DTS:X dotyczy wszystkich soundbarów Q-Serii z 2021 roku. Wymagane źródło dźwięku w formacie Dolby Atmos lub DTS:X.
*** Funkcja Q-Symphony jest kompatybilna z wybranymi telewizorami Samsung QLED, Crystal UHD, UHD. Informacja o kompatybilności jest dostępna w specyfikacji telewizorów na stronie samsung.com.

Źródło: Samsung

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu