Telewizor Samsung The Serif debiutuje na polskim rynku

09 września 2020 Sprzęt

Nowy telewizor z kategorii Lifestyle Samsunga został zaprojektowany zgodnie z konceptem 360 design - w każdym wnętrzu i z każdej strony ma prezentować się doskonale. The Serif, bo o nim mowa, debiutuje w trzech rozmiarach ekranu - 43, 49 i 55 cali.

Samsung The Serif został stworzony we współpracy z paryską firmą Ronan & Erwan Bouroullec Design, którzy są zaliczani do grona najsłynniejszych na świecie projektantów przemysłowych.

Telewizor, oprócz tego, że ma perfekcyjnie wyglądać, gdziekolwiek go postawimy, został wyposażony w elegancki metalowy stojak, który idealnie współgra z charakterystyczną ramą urządzenia.

Elastyczność instalacji zwiększają odczepiane nóżki podłogowe. Dzięki temu można ustawić urządzenie według własnych preferencji - jako wolnostojący element przestrzeni czy też np. na półce.

Czytaj również testy urządzeń Samsung

Telewizor Samsung The Serif

Ekran telewizora, jak wiemy, nie musi być tylko czarnym lustrem. Projektanci Ronan i Erwan Bouroullec zaprojektowali nowe elementy do Trybu Ambient. Z Samsungiem The Serif dostajemy do wyboru dwa wzory zainspirowane otaczającym światem – piękny liść i materiał o ciekawej fakturze – oraz różne opcje kolorystyczne, które jeszcze bardziej urozmaicą naszą przestrzeń.

Telewizor The Serif należy do rodziny Samsung Smart TV, dzięki czemu doskonale współpracuje ze smartfonem. Połączy się z nim za pomocą technologii NFC. Dzięki temu można np. strumieniowo przesyłać muzykę prosto z urządzenia mobilnego.

W telewizorze możemy użyć także trybu Multi View, który pozwala podzielić ekran i jednocześnie odtwarzać treści mobilne i telewizyjne. Z kolei funkcja Dotknij i Wyświetl sprawia, że uzyskamy na ekranie "lustrzaną" kopię smartfona. Samsung The Serif oferuje również wsparcie Airplay2 dla łatwego odtwarzania treści z urządzeń Apple na dużym ekranie*.

Telewizor Samsung The Serif - widok z boku

Samsung The Serif oferuje jakość obrazu 4K i zalety telewizorów QLED, czyli nasycone - dzięki wykorzystaniu technologii kropek kwantowych - kolory. HDR z kolei dba o dostosowanie jasności poszczególnych elementów każdej sceny, w efekcie czego te zarówno ciemne, jak i jasne będą wyglądały jeszcze bardziej realistyczne.

Na niesamowite doświadczenia kinowe składają się także możliwości audio. Jeśli w naszym otoczeniu pojawiają się hałasy, Aktywny Wzmacniacz Głosu (AVA) potrafi je rozpoznawać automatycznie i wyostrzyć głosy w oglądanej treści tak, aby widz nie stracił ani jednego słowa.

* AirPlay2 wymaga systemu iOS w wersji 12.3 lub wyższej lub systemu macOS w wersji 10.14.5 lub wyższej.

Źródło: Samsung

Może Cię zainteresować
SAMSUNG testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu