Gramofon Ad Fontes

24 maja 2017 Sprzęt

Ad Fontes to gramofon, który powstał jako wynik wielu lat nauki, pracy i poprawek. Światło dzienne oficjalnie ujrzał w 2010 r., a grono jego zwolenników sukcesywnie się poszerza. Każdy może mieć swój egzemplarz.

Podstawowe dane
4 800 zł

Pierwotnym zamysłem przyświecającym twórcy gramofonu było stworzenie urządzenia dla wymagających odbiorców płyt winylowych. Konstrukcja ma charakteryzować się - jak mówi producent - "ponadprzeciętną szczegółowością, dynamiką i neutralnością podawania muzyki".

Gramofon Ad Fontes ma podstawę z MDF ważącą 7 kg, masa całkowita gramofonu to około 20 kg. Jest wykończony okleiną naturalną lub lakierem "piano".  3 regulowane  nóżki w kształcie stożka, zapewniają możliwość właściwego wypoziomowania urządzenia. Podstawa została wyposażona w gniazda chinch osadzone w jej tylnej części + gniazdo masy..

Łożysko ślizgowe zapewnia bezdźwięczny obrót talerza. Ten zaś ma wysokość 65 mm, jest trzyczęściowy z możliwością różnych konfiguracji. Aluminium, akryl, aluminium. Masa talerza wynosi około 10 kg. Mata w wersji gumowej lub skórzanej.

14-calowe ramię w różnych wersjach wykonania, ma masę efektywną zawierającą się w przedziale 12-16 g. Ramię każdorazowo jest dopasowywane do potrzeb klienta

W komplecie redukcja do singli 45 RPM.

Czytaj również test gramofonu Ad Fontes

Gramofony Ad Fontes

Gramofony Ad Fontes

Napęd realizowany przy pomocy silników prądu stałego renomowanych firm europejskich, w wykonaniu zintegrowanym (silnik z regulatorem w jednej obudowie), lub silnik i regulator w osobnych obudowach. Napęd jest usytuowany poza podstawą gramofonu. Zapewnia możliwość odtwarzania płyt winylowych z prędkością 33 1/3 oraz 45 RPM. Redukcja do singli 45 RPM. Są przewody do połączenia gramofonu z przedwzmacniaczem.

Co więcej otrzymujemy? Pasek napędowy o długości 1 m i docisk płyty wyposażony w poziomicę. Zestaw nie zawiera wkładki. Producent zaleca zastosowanie współcześnie produkowanych wkładek MM i MC z mocowaniem 0,5 cala.

Ad Fontes zapewnia wszystkie niezbędne narzędzia do kalibracji gramofonu: szablony do ustawiania geometrii pracy ramienia, tarcze stroboskopową do ustawiania prędkości, wagę do wyważenia ramienia z wkładką i zestaw kluczy sześciokątnych pasujących do wszystkich śrub zastosowanych w konstrukcji.

***

Termin realizacji zamówienia wynosi maksymalnie 5 tygodni w zależności od wymagań Klienta. Odbiór tylko osobisty, połączony z kalibracją wkładki dostarczonej przez zamawiającego, odsłuchem i miłą rozmową. Gwarancja na wszystkie elementy gramofonu jest dożywotnia, jedynie w przypadku silnika wynosi rok.

Czytaj również:

Jakie urządzenia są potrzebne do kalibracji gramofonu?

Jakiego typu wkładki są lepsze - MM czy MC?

Jaka jest żywotność wkładek gramofonowych?

Jaki jest optymalny nacisk igły na płytę?

 

Źródło: Ad Fontes

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta grudzień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu