Kolumny głośnikowe z nowej serii Indiana Line Tesi Vinyl

08 września 2017 Sprzęt

Indiana Line poszerza swoją ofertę o nową serię kolumn głośnikowych, linię Tesi Vinyl. Tworzą ją cztery konstrukcje: jedna wolnostojąca, dwie podstawkowe i głośnik centralny.

Kolumna wolnostojąca została oznaczona numerem 561, podstawkowe 261 i 241, zaś głośnik centralny 761. W każdym z modeli pracują nowe głośniki opracowane specjalnie na potrzeby Tesi Vinyl.

Wolnostojąca kolumna głośnikowa Tesi 561 jest jedyną trójdrożną konstrukcją. Wysokie tony obsługuje tweeter z lekką, jedwabną kopułką współpracującą z mocnym magnesem neodymowym. Elementem wyróżniającym ten 26-milimetrowy głośnik jest tylna, radialna komora wentylacyjna. Tuż pod kopułką wysokotonową projektanci umieścili 160-milimetrowy głośnik średnio-niskotonowy.

Indiana Line Tesi 561 to konstrukcja wykorzystująca polipropylenową membranę, która dzięki dodatkowi miki cechuje się wysoką sztywnością. Głośnik wyposażony jest także w stały korektor fazy, poprawiający odpowiedź i dyspersję średnich tonów. Całość dopełnia również 160-milimetrowy głośnik niskotonowy, wzorowany na jednostce stosowanej we flagowej serii Diva. Przetwornik ten wykorzystuje membranę z pulpy celulozowej i zapewnia - jak mówi producent - świetną dynamikę i potężny bas. Sekcja niskotonowa wspomagana jest przez system bass-reflex z wylotem tunelu na przedniej ściance.

Czytaj również testy z kategorii: Zespoły głośnikowe

Indiana Line Tesi 561

Indiana Line Tesi 561

Podstawkowe modele Tesi 261 i Tesi 241 są dwudrożnymi konstrukcjami. Pierwsza z nich ma sprawdzać się w niedużych i średniej wielkości pomieszczeniach w roli głośnika surround lub jako podstawkowa kolumna w systemie stereo, druga to idealny głośnik efektowy.

Indiana Line Tesi 261 jest wyposażona w 160-milimetrowy przetwornik średnio-niskotonowy z polipropylenową membraną usztywnioną dodatkiem miki oraz stałym korektorem fazy. Głośnik ten dodatkowo jest wspomagany przez system bass-reflex, którego wylot podobnie jak w Tesi 561 znajduje się na przedniej ściance.

W modelu Indiana Line Tesi 241 projektanci zastosowali zmniejszoną wersję przetwornika średnio-niskotonowego, który w tym przypadku ma średnicę 120 mm. Także tutaj w uzyskaniu mocnego basu pomaga system bass-reflex, ale z wylotem umieszczonym na tylnej ściance. W dostrojeniu niskich tonów do akustyki pomieszczeniach pomaga specjalna piankowa zatyczka, dostarczana wraz z kolumną głośnikową. W obu modelach wysokie tony obsługuje 26-milimetrowy tweeter z jedwabną kopułką.

Indiana Line Tesi 261

Indiana Line Tesi 261

Najnowszą serię Tesi Vinyl dopełnia dwudrożny głośnik centralny Tesi 761. W środkowej części przedniej ścianki projektanci umieścili 26-milimetrowy przetwornik wysokotonowy z jedwabną kopułką, magnesem neodymowym i radialną komorą wentylacyjną. Po jego prawej i lewej stronie znajdują się dwa głośniki średnio-niskotonowe o średnicy 160 mm każdy. Głośnik jest wyposażony w system bass-reflex z wylotem na tylnej ściance i dostarczany wraz ze specjalną zatyczką umożliwiającą dostrojenie dźwięku do akustyki pomieszczenia.

Indiana Line Tesi 761

Indiana Line Tesi 761

Ceny:

- Indiana Line Tesi 561: 2795 zł/para
- Indiana Tesi 261 – 1445 zł/para
- Indiana Tesi 241 – 1145 zł/para
- Indiana Tesi 761 – 825 zł/sztuka

Źródło: Audio Klan

Może Cię zainteresować
INDIANA LINE testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu