Przewód zasilający Siltech Triple Crown

14 grudnia 2017 Sprzęt

Niedawno do sprzedaży trafił przewód zasilający holenderskiego Siltecha, model Triple Crown. Należy on do najwyższej, "trójkoronnej" serii marki.

Siltech Triple Crown powstał jako zwieńczenie badań, które holenderska firma prowadzi nieustannie, niemal od momentu powstania z początkiem lat 90. Ukoronowaniem prac jest udowodniony pomiarami fakt, że przewody zasilające mają znaczący wpływ na brzmienie całego systemu audio. Otóż podczas transmisji prądu potrafią one przenosić i emitować szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne dla pewnych częstotliwości, zwłaszcza w przedziałach: 100-120 oraz 450-500 Hz.

Ma to degradujący wpływ na brzmienie, jako że dla tych częstotliwości bazowych generowane są pasożytnicze prądy wraz z harmonicznymi. Cały ten śmietnik jest przechwytywany przez czułą elektronikę i kable sygnałowe znajdujące się w pobliżu, czyli w odległości do 0.5 m. Przenika on do sygnału muzycznego, a najgorsze jest to, że prądy takie osiągają zaskakująco duże natężenia, powodując szybsze nasycenie i "zatkanie" przewodu, co skutkuje słyszalnymi zniekształceniami, zwłaszcza w momentach wysterowania szczytowego.

Przewód zasilający Siltech Triple Crown

Przewód zasilający Siltech Triple Crown

Doświadczenie inżynierów Siltecha w trójwymiarowym modelowaniu pola magnetycznego, symulacjach za pomocą wyspecjalizowanego oprogramowania i badania tych zjawisk za pomocą bardzo czułej aparatury pomiarowej stosowanej także przez firmy produkujące głowice magnetyczne do najlepszych twardych dysków na świecie, dały rezultaty w postaci topowego przewodu zasilającego dopełniającego seię Triple Crown.

Unikalna struktura Siltech Triple Crown składa się z siedmiu masywnych przewodników z monokrystalicznego srebra o czystości S8 (99.999999 %), izolacji powietrznej i zbalansowanego ekranowania elektromagnetycznego, całkowicie niwelującego wspomniane zakłócenia.

Siltech Triple Crown Power gwarantuje maksymalną stabilność prądową przy wysokich obciążeniach, a masa jest poprowadzona tak, że nie ma konieczności jej przerywania w celu osiągnięcia najlepszych możliwych rezultatów brzmieniowych. Identycznie jak w przypadku przewodów głośnikowych i sygnałowych, Triple Crown Power jest odporny ma zginanie, gdyż nie powoduje ono zmiany parametrów konstrukcyjnych przewodu, a co za tym idzie – nie redukuje ochrony przed szkodliwymi zniekształceniami.

Przewód o standardowej długości 1.5 m wyceniono na 56 900 zł.

SILTECH testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu