Nowa seria kabli Siltech - Classic Legend

06 lipca 2021 Sprzęt

Holenderski Siltech zaprezentował swoją najnowszą serię kabli Classic Legend. Plasuje się ona w środkowej części katalogu, zastępując Classic Anniversary, obecne na rynku od 13 lat (i dostępne do wyczerpania zapasów), a wprowadzone z okazji 25-lecia istnienia firmy.

W serii Siltech Classic Legend znajdziemy po trzy modele przewodów głośnikowych, połączeniowych (RCA, XLR, phono i cyfrowych) oraz zasilających, zgrupowanych w trzech typoszeregach: 380, 680 i 880.

W ich przypadku zastosowano po raz pierwszy hybrydowe przewodniki G9, czyli 9. generacji autorskiego stopu srebra i złota, w których czystość materiału przewodnika jest blisko dwukrotnie większa niż w pierwszej generacji.

Siltech Classic Legend 380
Siltech Classic Legend 380i

Srebro charakteryzuje się najlepszym przewodnictwem ze wszystkich dostępnych metali, a jego jakość z czasem poprawia się. W najnowszej odsłonie G9 mikroszczeliny w strukturze krystalicznej litego srebra są wypełnione złotem, dzięki któremu proces wygrzewania – czyli osiągnięcia optymalnych parametrów pracy – ulega wydatnemu skróceniu.

Całości dopełnia trójwarstwowa izolacja klasy militarnej, składająca się z teflonu DuPont i termoplastycznego polimeru PEEK oraz warstwy ekranującej, przy której opracowaniu szczególną uwagę zwrócono na zwiększenie odporności na zakłócenia radiowe i elektromagnetyczne, skutkującej redukcją zniekształceń harmonicznych i wzrostem dynamiki sygnału.

Siltech Classic Legend 680i
Siltech Classic Legend 680i

Rozwiązania te zawdzięczamy flagowym seriom Crown. W porównaniu do poprzedniej serii Classic Anniversary gwarantują one aż 2.5-krotnie lepsze parametry elektryczne i 1.5-krotnie większą izolacyjność, a oprócz tego optymalną jakość brzmienia przewody Classic Legend dają już po mniej więcej 100 godzinach pracy.

Ceny przewodów Siltech Classic Legend są podobne do Siltech Classic Anniversary i kształtują się w granicach od trzech do kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od rodzaju, modelu i długości.

Siltech Classic Legend 880i

Źródło: Nautilus

SILTECH testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu