Bezpieczne zakupy - Siltech wprowadza system rejestracji produktu

29 października 2020 Sprzęt

Z okazji 37-lecia swojej działalności Siltech opracował rozwiązanie dbające o komfort i bezpieczeństwo zakupów. Ma potwierdzać legalne pochodzenie produktów, pozwalając klientom na bezpieczny zakup połączony z możliwością przedłużenia okresu gwarancyjnego.

System rejestracji produktu - jak to działa?

Do każdego nowego produktu firma dołącza opaskę z bezprzewodowym nadajnikiem NFC, który emituje w polu bliskim, czyli do 4 cm, sygnał z kodem zawierającym unikalne dane dopasowane do produktu.

Jako odbiornik sygnału służy z kolei aplikacja mobilna działająca w systemie iOS lub Android, którą można pobrać z App Store lub Google Play i zainstalować na dowolnym urządzeniu działającym jako czytnik sygnału NFC.

Obsługa jest bardzo prosta:

  • po otwarciu aplikacji użytkownik, naciskając ikonę produktu, potwierdza jego zakup, i tym samym uzyskuje dostęp do szczegółów i możliwość rejestracji w bazie danych producenta,
  • kolejny etap polega na wpisaniu niepowtarzalnego kodu przypisanego właścicielowi, który dzięki temu uzyskuje prawo do gwarancji przedłużonej ze standardowych pięciu do dziesięciu lat (pod warunkiem że produkt zostanie zarejestrowany maksymalnie do trzech miesięcy po jego zakupie).

System rejestracji nie tylko dla produktów Siltech

Rozwiązanie to, wraz ze specjalną aplikacją, zostanie wprowadzone także we wszystkich produktach powiązanej z Siltechem firmy Crystal Cable. W przyszłości obydwie firmy planują rozszerzenie funkcjonalności swoich aplikacji, ułatwiające klientom dostęp do najnowszych rozwiązań i aktualizacji.

***

System ten powstał we współpracy z Selinko, specjalistami od autentyfikacji produktów, zwalczania czarnego rynku i nielegalnych kopii, a także od rozszerzenia komfortu zakupów za pomocą dodatkowych usług i rozwiązań. Technologia ta działa z powodzeniem na wielu rynkach, m. in. ekskluzywnych alkoholi i elektroniki konsumenckiej.

Źródło: Nautilus

SILTECH testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu