Siltech wprowadza do sprzedaży serię przewodów Royal Crown

04 sierpnia 2022 Sprzęt

Holenderski Siltech odświeża swoje ikoniczne produkty – przewody Royal Signature i Triple Crown – wprowadzając ujednoliconą serię Royal Crown.

Podobnie jak dotychczas nowa seria jest podzielona na trzy kompletne typoszeregi: Royal Single Crown, Royal Double Crown i Royal Triple Crown, w których znajdziemy analogowe interkonekty, przewody głośnikowej i zasilające, a także wybór przewodów cyfrowych Royal Single Crown i Royal Double Crown.

Zespołowi Siltecha przyświecał tutaj bardzo jasny cel: zapewnienie odbiorcom wrażeń brzmieniowych znanych z dotychczasowej referencyjnej serii Triple Crown, przy jednoczesnym utrzymaniu poziomów cen poprzedników.

W nowych modelach Siltech Royal Crown, jak mówi producent, udało się osiągnąć wyraźniejszą otwartość i przejrzystość dźwięku, przekładającą się na wgląd w detale i zjawiska obecne w tle muzyki.

Siltech Royal Crown Interconnect
Siltech Royal Crown Interconnect
Siltech Royal Crown Interconnect
Siltech Royal Crown Interconnect

Pod względem technicznym natomiast, wszystkie nowe modele wykorzystują przewodnik w postaci najczystszego, nowo opracowanego srebra monokrystalicznego S10 – jest to najczystsze srebro w dotychczasowej historii techniki audio.

W modelach Single i Double pojedyncze przewodniki są rozmieszczone w przekroju sześciokątnym, czyli tak jak w poprzedniej edycji przewodu zasilającego Triple Crown. Taka geometria zapewnia całkowity środek symetrii pod każdym kątem użytkowania przewodu oraz dużo niższy poziom interferencji elektromagnetycznych.

Przewodniki spoczywają w podwójnej warstwie kaptonu i teflonu DuPont w połączeniu z heksagonalną poduszką powietrzną i ekranowaniem szerokopasmowym, zapewniając znikomo niski poziom reaktancji indukcyjnej i pojemnościowej.

Siltech Royal Crown Power
Siltech Royal Crown Power
Siltech Royal Crown Power
Siltech Royal Crown Power

Dodatkowo, we wszystkich modelach Royal Double Crown i Royal Triple Crown wykorzystano złącza z czystego srebra. Modele Royal Triple Crown charakteryzują się konstrukcją typu Multicell z izolacją teflonowo-powietrzną o innej konstrukcji niż Single i Double.

We wszystkich nowych interkonektach cyfrowych szczególny nacisk położono na dopasowanie impedancyjne i redukcję jittera, a w kablach zasilających – na prowadzenie sygnału masy.

Źródło: Nautilus

SILTECH testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu