Spendor - unowocześniona seria A

22 stycznia 2018 Sprzęt

Brytyjski Spendor gruntownie odświeżył podstawową serię swoich zestawów głośnikowych, proponując trzy nowe modele - A4, A2 i A1. Przyjmują one formę prostych, zgrabnych i gustownych konstrukcji dwudrożnych z pojedynczym głośnikiem nisko-średniotonowym. Kolumny są dostępne w salonie Nautilus.

Może Cię zainteresować

Spendor A4 i Spendor A2 to modele wolnostojące z obudowami bass-reflex, w najmniejszym podstawkowym monitorze Spendor A1 mid-woofer pracuje w obudowie zamkniętej. Wszystkie trzy modele zostały pomyślane w celu użytkowania ich w małych i średnich pomieszczeniach, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji, gdy koniecznie jest ustawienie kolumn bliżej ścian. Udało się to osiągnąć dzięki odpowiedniemu dostrojeniu mid-wooferów.

Te oznaczone symbolem EP77 głośniki z membraną polimerową zostały zapożyczone ze znacznie droższej serii "D". Jeden dla całej serii tweeter również poddano liftingowi - jest to następna generacja głośnika z kopułkowo-pierścieniową membraną tekstylną o średnicy 22-mm, tym razem wyposażonego w metalową siatkę ochronną.

Kolumny Spendor A2 dark walnut, A4 natural oak, A6R cherry.

Kolumny Spendor A2 dark walnut, A4 natural oak, A6R cherry.

Inżynierowie Spendora poświęcili szczególną uwagę jak najwierniejszemu odwzorowaniu aspektów dynamiki i otwartości nagrań. Wszystkie modele serii to łatwe do wysterowania konstrukcje ośmioomowe, a pasmo basu w przypadku dwóch modeli wolnostojących sięga sporo poniżej 40 Hz.

Warto także przypomnieć, że nawet ta podstawowa seria Spendora jest produkowana w Wielkiej Brytanii, a jeśli chodzi o wzorce brzmieniowe, dalej obowiązuje strojenie według sprawdzonych wzorców ze studiów BBC.

Seria "A" jest dostępna w trzech naturalnych fornirach: ciemnym orzechu, jasnym dębie i czarnym jesionie, z identycznymi cenami dla wszystkich wersji. Podstawkowe Spendor A1 kosztują 4 900 zł, a podłogowe: Spendor A2 - 7 490 i Spendor A4  - 9 900 zł. Obecnie pozostałe modele są wycofane z produkcji, a serię uzupełniają od góry nieco starsze, również dwudrożne A6R, które kosztują 13 900 zł i będą dostępne w limitowanej ilości, do zakończenia ich produkcji w roku 2018.

Źródło: Nautilus

SPENDOR testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu