Gramofony Denon DP-400 i DP-450USB

05 września 2018 Sprzęt

Denon dołączył właśnie do swojej serii urządzeń Design Series dwa kolejne - tym razem gramofony. Rodzina powiększyła się tym samym o modele DP-400 i DP-450USB.

Może Cię zainteresować

Mimo że gramofony są członkami linii Desidn Series, skonfigurujemy je również z komponentami linii CEOL, a także tymi klasycznymi Hi-Fi o szerokości 43 cm. Oba zostały wyposażone w wewnętrzne przedwzmacniacze, dzięki czemu zapewniają kompatybilność z wieloma systemami audio, Denon DP-450USB oferuje dodatkowo konwersję analogowo-cyfrową, co ułatwia nagrywanie treści ulubionych płyt LP oraz singli bezpośrednio na urządzenia pamięci masowej USB.

Denon DP-400 i Denon DP-450USB są proste w instalacji i obsłudze, z czytelnym przewodnikiem konfiguracji. Kupimy je w komplecie z wysokiej jakości wkładką MM, wstępnie zainstalowaną w uniwersalnej głowicy połączonej z ramieniem. Oznacza to, że mogą być skonfigurowane i gotowe do pracy w ciągu zaledwie kilku minut. Proste? Proste.

Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy ma możliwość jego wyłączenia, co oznacza, że nowe modele mogą współpracować z zewnętrznymi wzmacniaczami oraz systemami bez wbudowanych wejść Phono – każde wejście liniowe lub wejście AUX będzie obsługiwane.

Gramofon Denon DP-400

Denon DP-400 został zbudowany na masywnej, dobrze tłumiącej wibracje podstawie, która ma tylko 41 cm szerokości. Talerz jest napędzany paskiem. Płyty możemy odtwarzać przy prędkości obrotowej 33 1/3 rpm, 45 rpm oraz 78 rpm, przy czym prędkość jest kontrolowana przez zintegrowany czujnik m.in. w celu uniknięcia fluktuacji. Gdy płyta się kończy, ramię automatycznie się podnosi.

Ramię gramofonu ma kształt litery "S". Zostało tak skonstruowane, aby zredukować zniekształcenia i wyposażone we wkładkę MM, którą w razie potrzeby można łatwo wymienić na ulepszony model MC.

Czytaj również testy gramofonów Denon

Gramofon Denon DP-400

Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy można wyłączyć, umożliwiając wykorzystanie DP-400 wraz z wzmacniaczami z własnym przedwzmacniaczem gramofonowym lub odpowiadającymi mu wzmacniaczami Phono.

Denon DP-400 został wyposażony w specjalnie zaprojektowaną osłonę przeciwpyłową, którą można również wykorzystać jako stojak na okładkę albumu - wystarczy zamontować osłonę pionowo na dołączonej podstawie.

Denon DP-450USB

Denon DP-450USB bazuje na specyfikacji DP-400, ale ma dodatkowo wbudowany konwerter cyfrowo-analogowy, który umożliwia przesyłanie muzyki bezpośrednio do urządzenia USB podłączonego do portu USB typu A na przednim panelu.

Nie ma potrzeby podłączania Denon DP-450USB do komputera: wystarczy podłączyć urządzenie pamięci masowej oraz wybrać format - skompresowane pliki MP3 lub nieskompresowane nagrania WAV w jakości CD i odtworzyć nagranie. Kopiowanie muzyki z płyt winylowych nigdy nie było prostsze.

Gramofon Denon DP-450USB

Nagrane pliki można następnie odtwarzać z urządzenia pamięci masowej USB na komputerze, w samochodowym systemie audio, wykorzystując produkty Denon z interfejsem USB lub bezprzewodowe głośniki HEOS.

Aby edytować nagrania na komputerze, Denon udostępnia oprogramowanie MusiCut dla Windows 10 pozwalające na obrabianie, organizowanie oraz tagowanie plików MP3 za pomocą metadanych w celu zbudowania biblioteki. Oprogramowanie MusiCut można pobrać bezpłatnie ze strony internetowej Denon.

Nowe gramofony będą dostępne w sprzedaży wrześniu u autoryzowanych dealerów Denon.

Ceny:

- DP-400: 2 195 zł
- DP-450USB: 2 595 zł

Źródło: Horn Distribution

DENON testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu