Słuchawki Sennheiser IE 40 PRO, 400 PRO i 500 PRO

12 września 2018 Sprzęt

Sennheiser zaprezentował nową serię profesjonalnych słuchawek z trzema nowymi modelami: IE 40 PRO, IE 400 PRO i IE 500 PRO.

Podstawowe słuchawki IE 40 PRO mają oferować wysoką wydajność i zapewniają szczegółowe, czyste i naturalnie ciepłe brzmienie. Konstrukcja z opatentowanymi, odpornymi na pękanie złączami kablowymi będzie gwarantować pełną kontrolę nad odsłuchem nawet w trudnych warunkach scenicznych.

Sercem słuchawek Sennheiser IE 40 PRO są przetworniki firmy Sennheiser zapewniające naturalnie ciepły, czysty i mocny dźwięk. Poziom zniekształceń harmonicznych wynosi zaledwie 0,1% przy 1 kHz i 94 dB, a magnesy neodymowe zapewniają niezbędną moc SPL do 115 dB.

Wewnątrz obudowy słuchawki znajduje się złącze kablowe, które jest chronione przed szybkim zużyciem podczas intensywnego użytkowania.

Czytaj również testy słuchawek Sennheiser

Aby chronić użytkowników przed zbyt głośnym dźwiękiem na scenie IE 40 PRO mogą zredukować poziom głośności otoczenia nawet o 26 dB. Dobra izolacja akustyczna jest możliwa dzięki dopasowaniu wkładek silikonowych dostępnych w trzech rozmiarach (S, M, L) lub zastosowaniu końcówek dousznych z pianki memory.

Wkładki można ponadto przymocować do tunelu akustycznego słuchawek w dwóch różnych położeniach. Dobrze dopasowane słuchawki zapewniają nie tylko świetną izolację akustyczną, ale także ulepszają reprodukcję basów.

Sennheiser IE 40 PRO będą dostępne w wersji czarnej i przezroczystej. W zestawie otrzymamy miękki pokrowiec, narzędzie do czyszczenia i silikonowe wkładki douszne w trzech rozmiarach (S, M, L) oraz parę końcówek z pianki pamięciowej w rozmiarze M.

Dane techniczne:

- Rodzaj przetwornika: dynamiczny
- Pasmo przenoszenia: 20 - 18 000 Hz
- Maksymalny poziom ciśnienia akustycznego (SPL): 115 dB (przy 1 kHz, 1 Vrms)
- Zniekształcenia harmoniczne (THD): < 0.1 % (przy 1 kHz, 94 dB)
- Izolacja akustyczna: < 26 dB
- Długość kabla: 1,3 m
- Waga (z wtyczką i kablem): 18 g

Słuchawki Sennheiser IE 40 PRO będą dostępne na początku października w katalogowej cenie 529 zł. Z kolei IE 400 PRO i najwyższej klasy słuchawki IE 500 PRO wejdą do sprzedaży na początku 2019 roku.

Źródło: Aplauz

SENNHEISER testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu