Słuchawki Denon AH-D9200

27 września 2018 Sprzęt

Do sprzedaży w październiku trafią nowe słuchawki Denon AH-D9200. Będą kosztować 6 999 zł. Niemało, czego więc możemy się więc po nich spodziewać?

Może Cię zainteresować

Denon AH-D9200 mają być nowym flagowcem, znalazły się na szczycie serii Denon "Wood Series". Tym samym dołączyły do nagradzanego modelu AH-D7200 "walnut" z 2016 r. i AH-D5200 "zebrawood", który miał premierę na początku 2018.

Słuchawki zostały ręcznie wykonane w Japonii z wykorzystaniem drewna, a dokładnie bambusa (ma antyrezonansowe właściwości akustyczne), oraz odlewanego aluminium i skóry. Mają być - jak czytamy w informacji prasowej - "klejnotem klasy referencyjnej wśród słuchawek nausznych".

Czytaj również testy słuchawek Denon

Słuchawki Denon AH-D9200

W słuchawkach wykorzystano, opatentowane przez firmę Denon, 50 mm przetworniki FreeEdge wykonane i zaprojektowane z nanowłókien tak, aby niwelować niepożądane rezonanse membrany. Zamontowano je w przegrodach z żywicy redukującej wibracje. Przetworniki są napędzane magnesami wysokoenergetycznymi ze stopu neodymowego, żelaza i boru. Konstrukcja ułatwia im odtwarzanie muzyki bez zakłóceń i zniekształceń, w celu uzyskania możliwie najczystszego brzmienia.

Słuchawki Denon AH-D9200 są dostarczane z dwoma odłączanymi kablami: 3-metrowym kablem z posrebrzanym złączem 6,3 mm z miedzi beztlenowej (do słuchania muzyki w domu) oraz krótszym kablem o długości 1,3 metra - do użytku z przenośnymi odtwarzaczami muzycznymi wyposażonymi w gniazdo 3,5 mm. Dodatkowo otrzymujemy luksusowy twardy futerał oraz ściereczkę do czyszczenia słuchawek.

Źródło: Horn Distribution

DENON testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu