Kolumny głośnikowe Magico M2

04 stycznia 2019 Sprzęt

Magico M2 to najnowsza wolnostojąca kolumna głośnikowa Magico, wyposażona w cztery przetworniki (trójdrożna). Wzbogaca serię M i oferuje wiele rozwiązań technicznych wywodzących się z modeli M6 i M3.

W Magico M2 zastosowano nową obudowę typu monocoque. Analogicznie jak w przypadku M6, jest ona wykonana z wielu warstw włókna węglowego o łącznej grubości 9,5 mm. M2 wykorzystuje 28-milimetrową berylową kopułkę wysokotonową pokrytą warstwą diamentu.

Diamentowa powłoka zwiększa sztywność bez wnoszenia dodatkowego ciężaru czystej kopułki diamentowej, oferując jednocześnie niemal idealny stosunek sztywności do wagi. Ta konstrukcja głośnika wysokotonowego zapewnia wyjątkowo długi zakres ruchu skokowego membrany i wykorzystuje specjalnie opracowany neodymowy układ napędowy, który jest dopasowany do czułości i możliwości przenoszenia mocy M2 przy zachowaniu ultraszerokich charakterystyk dyspersji i minimalnych zniekształceń.

Magico jest pierwszym na świecie producentem urządzeń audio, który w tworzeniu przełomowych i zaawansowanych membran głośnikowych wykorzystuje grafen. Materiał ten ma wiele niezwykłych właściwości i szacuje się, że jest 100-krotnie wytrzymalszy od najbardziej wytrzymałej stali.

Czytaj również test kolumny głośnikowej Magico S5

Kolumny głośnikowe Magico M2

Nowo opracowany 152-milimetrowy głośnik średniotonowy Magico i 178-milimetrowe przetworniki niskotonowe M2 są produkowane z wykorzystaniem wielościennego karbonu XG Nanographene z nowym splotem i cechują się, jak mówi producent, ultrawysoką sztywnością. Zastosowany materiał jest o 20 proc. lżejszy i o 300 proc. sztywniejszy niż te z poprzednich konstrukcji Magico.

Przetwornik średniotonowy został wyposażony w podwieszony neodymowy system napędowy, który wykorzystuje dwa bardzo duże magnesy zapewniające ultrastabilne pole magnetyczne dla pracującej wewnątrz niego cewki z czystego tytanu. Ta w pełni przeprojektowana konstrukcja przetwornika wyznacza nowy punkt odniesienia w branży pod względem wydajności i minimalizowania całkowitych zniekształceń harmonicznych.

Specjalnie zaprojektowana sub-obudowa, uformowana z zastrzeżonego polimeru, skrywa przetwornik średniotonowy. Rozwiązanie to pozwoliło udoskonalić kontrolę i brzmienie częstotliwości ze średniego zakresu i gwarantuje skuteczną ochronę przed potężnymi falami ciśnienia docierającymi z tyłu, a generowanymi przez przetworniki niskotonowe. Sub-obudowy średniotonowe wykorzystujące różne kształty, rozmiary i materiały zostały wykorzystane we wszystkich 3-drożnych konstrukcjach głośnikowych Magico.

Kolumny głośnikowe Magico M2

Dwa głośniki niskotonowe w Magico M2 są umieszczone jeden nad drugim, co pozwala uzyskać idealną integrację z pomieszczeniem odsłuchowym oraz odtwarzać najniższe rejestry częstotliwości basowych z odpowiednią szybkością i precyzją.

Głośniki niskotonowe są zoptymalizowane pod kątem minimalnych zniekształceń muzyki (częstotliwości i czasu) przy wykorzystaniu najnowocześniejszej symulacji elementów skooczonych w odniesieniu do zachowań akustycznych, mechanicznych, elektromagnetycznych i termicznych. Proces testowania teraz przeprowadzany jest na jednej platformie.

Wewnętrzna trzyosiowa rama matrycowa wraz z trzema cięgnami naprężającymi (biegnącymi od przodu do tyłu obudowy) zapewniają obudowie ekstremalną sztywność, co eliminuje niepożądane rezonanse i zakolorowania. Dzięki temu rozwiązaniu wszystkie przetworniki pracują z doskonałą rozdzielczością i dynamiką.

Każdy głośnik w Magico M2 został akustycznie zintegrowany przy użyciu unikatowej topologii Elliptical Symmetry Crossover firmy Magico, wykorzystującej najnowocześniejsze komponenty dostarczane przez niemieckiego producenta Mundorf. Podstawka MPOD 3-Pt wspomaga całościowe możliwości brzmieniowe zamieniając energię mechaniczną na ciepło poprzez warstwę tłumiącą, jednocześnie zapewniając idealne połączenie z podłogą.

Przetworniki:

25 mm - wysokotonowy (x 1)
152 mm - średniotonowy grafen Nano-Tec (x 1)
178 mm - niskotonowy grafen Nano-Tec (x 2)

Specyfikacja:

- Czułość: 88 dB
- Impedancja: 4 Ω
- Odpowiedź częstotliwościowa: 26 Hz - 50 kHz
- Zalecana moc wzmacniacza: minimum 50 W mocy ciągłej
- Wymiary: 457 x 444 x 1143 mm (z podstawką MPod)
- Waga: 75 kg (z podstawką MPod)

Źródło: Audio Klan

MAGICO testy
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu