Bezprzewodowe słuchawki nauszne Technics EAH-F70N i EAH-F50B

14 stycznia 2019 Sprzęt

Technics przedstawił dwa nowe modele bezprzewodowych słuchawek nausznych: EAH-F70N i EAH-F50B. W obu zastosowano technologię LDAC/apt-X HD, która umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie dźwięku w wysokiej rozdzielczości*.

Słuchawki Technics EAH-F70N i EAH-F50B mają dynamiczny 40-milimetrowy głośnik z nową membraną, która jest zbudowana przede wszystkim z nowo opracowanej warstwy CPF laminowanej wieloma specjalnymi materiałami zwiększającymi jej wytrzymałość i stopień tłumienia wewnętrznego.

Za większą wytrzymałość membrany odpowiada specjalna kopułka w kształcie pocisku. W celu uzyskania wysokiego stopnia liniowości charakterystyki w całym zakresie częstotliwości wejściowej (od niskiej do wysokiej) kształt membrany, która przypomina żebro, opracowano za pomocą symulacji komputerowych. Dzięki temu słuchawki mają wiernie odzwierciedlać wszystkie, nawet najdrobniejsze elementy muzyki i jej dynamikę.

Konstrukcję PACS (ang. Precise Air Control Structure) gwarantuje optymalny przepływ powietrza, a zaprojektowano ją zastosowaniem symulacji i precyzyjnego dostrajania. Wraz z dwoma starannie opracowanymi złączami zapewnia prawidłowy przepływ powietrza, który z kolei pozwala na odtwarzanie dźwięków w szerokim zakresie częstotliwości.

Słuchawki Technics EAH-F70N i EAH-F50B obsługują kodeki LDAC™, Qualcomm® i apt-X™ HD. Wyróżniają się bardzo krótkim opóźnieniem i gwarantują wysoką rozdzielczość dźwięku nawet przy odtwarzaniu bezprzewodowym, co pozwala na precyzyjne odwzorowanie dźwięków w wysokiej rozdzielczości.

Czytaj również testy z kategorii: Słuchawki

Nauszniki są wykonane z pianki poliuretanowej o niewielkiej sprężystości. Gwarantuje to, że słuchawki zawsze idealnie dopasowują się do uszu. Mają zapewniać doskonałą izolację akustyczną.

Dzięki zastosowaniu konstrukcji z przegubami kulowymi ustawienie nausznika można zmieniać w trzech wymiarach, aby dobrze przylegał do ucha. Nausznik jest wykonany z miękkiej pianki poliuretanowej o znikomej sprężystości.

Technics EAH-F70N

Model EAH-F70N jest ponadto wyposażony w czujnik założenia słuchawek (po zdjęciu słuchawek muzyka przestaje być odtwarzana, zaś po ich ponownym założeniu odtwarzanie zostaje wznowione) oraz wzmacniacz dźwięków otoczenia. Dzięki tej funkcji można słyszeć dźwięki w tle, np. komunikaty na peronie lub na lotnisku. Aby ją aktywować, wystarczy dotknąć słuchawki od zewnątrz. EAH-F70N oferuje również funkcję służącą aktywowaniu pomocy głosowej, np. Siri w przypadku iPhone`ów. Za pomocą polecenia głosowego można wykonać połączenie, wybrać utwór, który chce się odtworzyć** z serwisu streamingowego, lub sprawdzić prognozę pogody bądź dalszą trasę.

Technics EAH-F70N jest ponadto wyposażony w 3 tryby hybrydowej aktywnej redukcji szumów. Za pomocą trójpołożeniowego przełącznika można wybrać poziom redukcji, który pasuje do panujących warunków otoczenia.

Czytaj również testy z kategorii: Głośniki bezprzewodowe

System hybrydowej redukcji szumów łączy w sobie dwa inne systemy: system antycypacyjny, który korzysta z zewnętrznego mikrofonu, oraz system ze sprzężeniem zwrotnym, który korzysta z mikrofonu przy głośniku znajdującym się blisko ucha. Zgodnie z pierwotnym założeniem zadaniem systemu hybrydowego miała być skuteczniejsza redukcja szumów.

*W przypadku połączenia za pomocą łączności Bluetooth® kodek LDAC obsługuje pliki audio o parametrach do 96 kHz/24 bit, a kodek apt-X HD - o parametrach do 48 kHz/24 bit (odtwarzanie w wysokiej rozdzielczości jest możliwe w przypadku połączenia kablem).

**W przypadku korzystania z serwisu streamingowego może zaistnieć konieczność powiązania funkcji pomocy głosowej z kontem lub wybrania usług o stawkach ryczałtowych.

Może Cię zainteresować
TECHNICS testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu