Druga generacja kabli Wireworld Ethernet serii 8

11 lipca 2019 Sprzęt

Wireworld wprowadza do sprzedaży drugą generację kabli Ethernet. Nowa seria 8 ma gęstszy, trójwarstwowy ekran i jeszcze lepszy dielektryk o nazwie Composilex 3.

"Ludzie nie zdają sobie sprawy, jak wiele detali jest traconych w ich kablach ethernetowych, dopóki nie porównają dźwięku sieci Ethernet z dźwiękiem z wewnętrznego dysku twardego lub z pendrajwa. To kable, które izolują szumy sieci Ethernet minimalizując straty i gwarantując jakość dźwięku, która jest porównywalna z uzyskiwaną z lokalnego dysku SSD" - powiedział David Saltz, właściciel i główny konstruktor Wireworld.

Opatentowana budowa "Tite-Shield" pozwala na prowadzenie kabli równolegle do siebie, a każda z czterech par jest oddzielona od pozostałych przez gęsty potrójny ekran. Ta konstrukcja jest tak efektywna w izolacji od szumów, że wymiana klasycznego kabla ethernetowego na jeden z kabli Wireworlda prowadzi do skokowej poprawy jakości dźwięku - zapewnia producent.

Czytaj również: Nowe kable Wireworld Series 8

Druga generacja kabli Wireworld Ethernet serii 8

W Serii 8 wprowadzono poprawki w dwóch ważnych elementach. Zwiększono gęstość potrójnego ekranu, co zminimalizowało zarówno interakcje pomiędzy sąsiadującymi z sobą wiązkami kabli, jak i wpływ zewnętrznych zakłóceń. Odsłuch w kontrolowanych warunkach pokazał jednak, że generowany przez same kable szum tryboelektryczny maskuje wciąż zbyt wiele detali muzycznych. Poradzono sobie z tym, wymieniając starszy typ izolacji Composilex 2 na nowszy Composilex 3.

W nowej serii znajdziemy trzy kable różniące się jedynie materiałem użytym na przewodniki. Wireworld Chroma 8 w żółtym kolorze jest wykonany z miedzi beztlenowej, Wireworld Starlight 8 w kolorze czerwonym ze srebrzonej miedzi OFC, z kolei Wireworld Platinum 8 w srebrnej koszulce zewnętrznej korzysta z najlepszych przewodników, jakie wynaleziono, czyli srebra wykonywanego w technologii Ohno Continuous Cast o czystości 7N (99,99999%).

Źródło: Audio Center Poland

Może Cię zainteresować
WIREWORLD testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta sierpień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu