Nowy duet Denona: PMA-600NE i DCD-600NE

23 sierpnia 2019 Sprzęt

Dwa nowe urządzenia Denona właśnie wchodzą na rynek - zintegrowany wzmacniacz PMA-600NE z Bluetooth oraz odtwarzacz CD DCD-600NE.

Wzmacniacz Denon PMA-600NE

Denon PMA-600NE został opracowany w oparciu o autorską technologię Denon z pojedynczym obwodem wzmacniacza mocy typu push-pull - Advanced High Current (AHC). Dostarcza on 70W czystej mocy na kanał (4 Ω, 1kHz, THD 0,7%, 2 kanały). Podobnie jak komponenty Denon Hi-Fi serii 800 i 1600, MA-600NE zapewnia łączność cyfrową, w tym streaming Bluetooth obsługiwany przez konwerter cyfrowo-analogowy 24 bit/192kHz.

Wzmacniacz oferuje pasmo przenoszenia do 100 kHz. Główny transformator zasilający ma osobne uzwojenia dla obwodów audio i sterujących, a także zintegrowanego mikroprocesora z trybem zatrzymania.

W celu zminimalizowania wibracji i wpływu otoczenia Denon PMA-600NE został wyposażony w bezpośrednią mechaniczną konstrukcję niwelującą wibracje oraz opatentowaną formę obudowy wykonanej w technologii Signal Level Divided Construction (SLDC).

Na pokładzie PMA-600NE znajduje się pięć wejść analogowych, w tym wejście Phono MM z nowym korektorem EQ o wysokim stopniu wzmocnienia, dwa wejścia optyczne, jedno wejście koaksjalne. Wzmacniacz zapewnia oczywiście także bezprzewodowy streaming przez Bluetooth.

Czytaj również testy wzmacniaczy Denon

Denon PMA-600NE i DCD-600NE

Odtwarzacz CD Denon DCD-600NE

Odtwarzacz Denon DCD-600NE obsługuje formaty CD, CD-R/RW, MP3 i WMA, oferuje tryb Pure Direct, i jest wyposażony w technologię przetwarzania sygnału DenonAL32. Skrywa transformatory mocy umieszczone bezpośrednio nad izolatorami, co zapobiega niepożądanym wibracjom. 

Konstrukcja obwodów w Denonie DCD-600NE została tak zaprojektowana, aby ścieżki sygnału były możliwie jak najkrótsze. Dzięki warstwowym płytkom drukowanym i krótszym obwodom interferencje między lewym i prawym kanałem zostały zmniejszone, a niekorzystny wpływ na sygnał audio znacząco zminimalizowany. W rezultacie ścieżki obwodów odtwarzacza zapewniają, jak mówi producent, czystszy sygnał audio, który pozostaje wierny oryginalnemu nagraniu.

Czytaj również testy odtwarzaczy CD Denon

Denon PMA-600NE i DCD-600NE

Wzmacniacz PMA-600NE w cenie 1695 zł i odtwarzacz CD DCD-600NE w cenie 1195 zł będą dostępne w sprzedaży we wrześniu.

Źródło: Horn Distribution

DENON testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta grudzień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu