Słuchawki Sennheiser PXC 550-II Wireless

09 września 2019 Sprzęt

Na trwających właśnie targach IFA 2019 Sennheiser prezentuje, obok 3. generacji słuchawek Momentum Wireless, nowy bezprzewodowy model oznaczony symbolem PXC 550-II.

Nowe słuchawki są kompatybilne z Bluetooth 5.0 i obsługą kodek AAC. Zapewniają, za pomocą przycisku Voice Assistant, dostęp do asystentów głosowych, takich jak Siri, Google Assistant i Alexa - za jednym dotknięciem. Dzięki nowemu ustawieniu Anti-Wind ANC adaptacyjna redukcja szumów w słuchawkach płynnie dostosowuje się ponadto do tłumienia hałasu otoczenia - nawet w trudnych warunkach zewnętrznych.

Sennheiser PXC 550-II Wireless mają być intuicyjne w obsłudze. Panel dotykowy na prawym nauszniku służy do regulacji głośności, odtwarzania, wstrzymywania, pomijania utworów lub odbierania połączeń za jednym dotknięciem. Ponadto słuchawki automatycznie włączają się i łączą przez Bluetooth, gdy je rozkładamy. Funkcja Smart Pause wykrywa zaś, kiedy zdejmujemy PXC 550-II, i automatycznie zatrzymuje dźwięk - wznawiając odtwarzanie po ponownym założeniu słuchawek.

Czytaj również testy słuchawek Sennheiser

Sennheiser PXC 550-II Wireless

Jako element nowej generacji inteligentnych słuchawek Sennheiser, PXC 550-II Wireless bezproblemowo łączą się z urządzeniami osobistymi. Mają też potrójny system mikrofonów. Darmowa aplikacja Sennheiser Smart Control umożliwia przy tym swoistą personalizację doznań dźwiękowych: słuchacze mogą wybierać spośród wielu ustawień dla różnych typów dźwięku lub dostosowywać dźwięk do swoich upodobań za pomocą intuicyjnego korektora. Aplikacja pozwala również na regulację redukcji szumów i otrzymywanie na bieżąco informacji o najnowszych wersjach oprogramowania sprzętowego.

Czas działania baterii w opcji Bluetooth i z włączoną funkcją ANC wynosi 20 godzin. W wersji przewodowej z włączoną redukcją hałasu otoczenia - 30 godzin.

Na ergonomiczną konstrukcję składają się skórzany pałąk oraz obrotowe nauszniki, które mają zapewniać idealne dopasowanie i komfort użytkowania. W produkcji PXC 550-II wykorzystano też wysokiej jakości, lekkie materiały, takie jak czarna stal szlachetna, widoczna na zawiasach i suwakach. Słuchawki można złożyć i schować do dołączanego do zestawu pokrowca.

Czytaj również: Trzecia generacja słuchawek Sennheiser Momentum

Słuchawki Sennheiser PXC 550-II Wireless w etui

Słuchawki Sennheiser PXC 550-II Wireless będą dostępne od października.

Źródło: Aplauz

SENNHEISER testy
Live Sound & Installation luty 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio luty 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu