Przetwornik C/A / streamer AURALiC ALTAIR G1

20 września 2019 Sprzęt

Nowy AURALiC ALTAIR G1 to wysokowydajny przetwornik cyfrowo-analogowy i streamer zamknięty w solidnej aluminiowej obudowie. Został zmodyfikowany i oparty na platformie Tesla G2, która posiada 2GB pamięci systemowej, co zapewnia zdecydowanie lepsze, płynniejsze działanie.

AURALiC ALTAIR G1 oferuje kompleksową liczbę funkcji pełniąc funkcję przedwzmacniacza, DAC-a i streamera oraz uniwersalnego źródła cyfrowego typu all-in-one. Muzykę można więc pozyskiwać z praktycznie dowolnego źródła - lokalnie przechowywanych plików w sieci, radia internetowego, Airplay ™, Bluetooth, dysku USB, opcjonalnego zintegrowanego dysku twardego lub listy odtwarzania z usług strumieniowych opartych na subskrypcji, takich jak Qobuz lub TIDAL.

Sterowanie odbywa się za pomocą zastrzeżonej aplikacji Lightning DS lub ręcznego intuicyjnego sterowania na przednim panelu (wszystkie funkcje są pokazywane na 4-calowym kolorowym wyświetlaczu o wysokiej rozdzielczości). Urządzenie oferuje także pełne narzędzie bezprzewodowe, inteligentne uczenie się sterowania IR oraz zaawansowana cyfrowa regulacja głośności.

Przetwornik C/A i streamer AURALiC ALTAIR G1  - front

AURALiC ALTAIR G1 został wyposażony w cyfrowe wejścia COAX, TOSLINK i AES / EBU, a także pojedyncze wyjścia RCA i zbalansowane wyjścia XLR. Projektanci uwzględnili również wyjście słuchawkowe stereo na panelu przednim oraz USB.

Urządzenie wykorzystuje moc procesora Tesla G2 i oferuje funkcje upsamplowania DXD oraz dużą liczbę filtrów DSP. Możliwości sieciowe działają do 32 bitów, 384 kHz i DSD512, obsługując wszystkie główne bezstratne kodeki, DSD w formacie DoP i natywny DSD.

G1 oferuje niemal uniwersalną łączność w celu uzyskania dostępu do wszystkich źródeł cyfrowych. Trójzakresowe Wi-Fi i Ethernet otwierają system na serwery mediów UPnP / DLNA, udostępnione foldery sieciowe, usługi internetowe o wysokiej rozdzielczości i radio internetowe, a także sterowanie RoonReady, Bluetooth, AirPlay i SongCast.

Przetwornik C/A i streamer AURALiC ALTAIR G1 - tylna ścianka

Źródło: MIP

AURALIC testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu