Beosound Stage - pierwszy soundbar Bang & Olufsen

09 października 2019 Sprzęt

Bang & Olufsen właśnie pochawalił się swoim pierwszym soundbarem. Jak przystało na firmę, urządzenie prezentuje się wybornie - minimalistyczne wzornictwo w duchu skandynawskiego designu ponownie robi wrażenie.

Bang & Olufsen Beosound Stage powstał we współpracy z duńskim studiem NORM Architects w ramach realizowanej przez Bang & Olufsen strategii humanizacji technologii. Bazuje na geometrycznych kształtach i używa naturalnych materiałów.

Głównym elementem wzornictwa głośnika Boesound Stage jest prosta, elegancka rama, dostępna w kolorze naturalnego aluminium, brązu lub wykonana z drewna wędzonego dębu. Otacza ona całe urządzenie i kryje sensoryczny panel sterowania. Dwumilimetrowa szczelina pomiędzy ramą a materiałową osłoną daje złudzenie, jakby głośnik dryfował w obudowie.

Bang & Olufsen Beosound Stage - przetworniki

Beosound Stage jest wyposażony w 11 przetworników, z których każdy ma własny, 50-watowy wzmacniacz. W soundbarze zastosowano mocne jednostki niskotonowe, które - jak mówi producent - zapewniają bogate i głębokie basy. Centralny kanał zawiera cztery 4-calowe woofery zaprojektowane tak, by maksymalnie zredukować zniekształcenia i osiągnąć większe poruszenie, które brzmienie basów jeszcze polepsza. Średnie tony centralnego kanału są obsługiwane przez dwa półtoracalowe przetworniki oraz ¾-calowy tweeter kopułkowy.

Czytaj również testy z kategorii: Soundbary

Soundbar Bang & Olufsen Beosound Stage

Bang & Olufsen Beosound Stage - dźwięk

Soundbar Bang & Olufsen Beosound Stage jest w pełni zoptymalizowany do emisji dźwięków 3D. Umieszczone w przegrodach po prawej i lewej stronie głośnika półtoracalowe jednostki średniotonowe oraz 3/4-calowe tweetery są skierowane pod kątem 45 stopni do osi urządzenia, zapewniając wrażenia przestrzenne.

Boesound Stage jest ponadto wyposażony w system Dolby Atmos - najnowszy standard technologii dźwięku przestrzennego. Ma przy tym 5 zoptymalizowanych trybów odsłuchu. W zależności od typu odtwarzanej ścieżki dźwiękowej dostępne do wyboru są tryby: TV, Muzyka, Kino, Nocny i Niezdefiniowany. Każdy z nich można jeszcze dostosować do indywidualnych upodobań, korzystając z funkcji ToneTouch - intuicyjnego equalizera dostępnego w aplikacji Bang & Olufsen.

Jako idealny towarzysz telewizora lub samodzielny system nagłaśniający Beosound Stage jest kompatybilny z czołowymi technologiami streamingu. Ma wbudowany Chromecast, Apple AirPlay 2 i Bluetooth, które mogą być używane podczas gdy telewizor jest wyłączony, oferując też funkcje głośnika w systemie multiroom.

Czytaj również:

Testy głośników bezprzewodowych B&O Play

Testy słuchawek B&O Play

Soundbar Bang & Olufsen Beosound Stage

Ceny:

• Wersja Aluminium i Bronze Tone:7000 zł (dostępna online, u wybranych parterów i w salonach firmowych B&0)
• Wersja Beosound Smoked Oak: 10 500 zł (dostępna wyłącznie w salonach firmowych B&0)

Źródło: materiały prasowe

BANG & OLUFSEN testy
Newsletter image
NEWSLETTER
Subskrybuj,
pobierz e-wydanie AUDIO,
bądź na bieżąco
Close icon
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz PDF
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta styczeń 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista listopad - grudzień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu