By stworzyć zestaw kina domowego, głośnik Beolab 8 można połączyć z innymi urządzeniami Bang & Olufsen, nawet tymi wyprodukowanymi w 1984 roku. W zestawie z drugim takim samym głośnikiem Beolab 8 zbuduje zestaw stereo. Wykorzystany samodzielnie głośnik - jak mówi producent - zaoferuje głęboki i intensywny bas.
Bang & Olufsen Beolab 8 - przetworniki
Bang & Olufsen Beolab 8 składa się z przetwornikó sprawdzony w modelu Beolab 17. Jego obudowa skrywa głośnik wysokotonowy o średnicy 16 mm, głośnik średniotonowy o średnicy 3" i głośnik niskotonowy o średnicy 5,25". Zaimplementowano w nim przy tym funkcję kompensacji pomieszczenia, dostosowania adaptacyjnego oraz technologii ultraszerokopasmowej.
Czytaj również nasze testy głośników bezprzewodowych Bang & Olufsen
Bang & Olufsen Beolab 8 - funkcje
Kontrola szerokości wiązki głośnika pozwala użytkownikom płynnie przełączać się między dwoma doświadczeniami słuchania. Beolab 8 oferuje możliwość precyzyjnego zawężenia dźwięku oraz rozproszenia dźwięku w całym pomieszczeniu. Diody LED umieszczone na froncie głośnika wyświetlają status wybranego trybu dźwiękowego.
Funkcja kompensacji pomieszczenia Bang & Olufsen Beolab 8 mierzy z kolei właściwości akustyczne pomieszczenia i dostosowuje do nich dźwięk. Głośnik precyzyjnie mapuje swoje otoczenie, aby dostarczyć czysty dźwięk bez względu na wielkość pomieszczenia.
Adaptacyjne dostosowanie dźwięku zastosowane w Beolab 8 sprawia, że głośnik samoczynnie dostosowuje się do własnej konfiguracji. Sensory umieszczone w głośniku i na obudowie wykrywają, z jakiego materiału jest wykonana osłona głośnika, i dostrajają do niego dźwięk.
Technologia ultraszerokopasmowa pozwala głośnikowi Bang & Olufsen Beolab 8 dostosować się nie tylko do pomieszczenia, w którym jest umieszczony. Umożliwia kierowanie akustycznym "sweet spot", czyli miejscem najlepszego odsłuchu, na podstawie lokalizacji telefonu użytkownika za pomocą aplikacji Bang & Olufsen.
W sercu produktu znajduje się platforma Mozart Bang & Olufsen, dzięki której Beolab 8 może łatwo łączyć się poprzez WiFi 6 i Bluetooth 5.3. Natomiast Powerlink, zarówno w wersji bezprzewodowej, jak i przewodowej wbudowanej w głośnik, pozwala na przekształcenie Beolab 8 w prawdziwy głośnik systemowy łączący się z telewizorami Bang & Olufsen i systemami audio, nawet tymi wyprodukowanymi ponad 30 lat temu.
Wzornictwo
Aluminiowa jednoczęściowa obudowa głośnika powstała w renomowanej Fabryce 5. Jest dostępna w wersji z wyprodukowanym w Danii drewnianymi listwami lub z frontem z tkaniny. To design charakterystyczny dla produktów Bang & Olufsen, takich jak Beosound Theatre, Beolab 28 i Beolab 50.
Postawa głośnika występuje w czterech wersjach. Każda z nich jest smukła i dekoracyjna. Ta przeznaczona do postawienia na stole tworzy iluzję unoszenia sią nad powierzchnią. Natomiast dyskretny uchwyt sufitowy i stojak podłogowy są dopracowane do perfekcji.
Bang & Olufsen Beolab 8 został zaprojektowany w zgodzie z filozofią od kołyski do kołyski. To oznacza, że wszystkie jego elementy mogą zostać ponownie wykorzystane w kolejnym produkcie. Dlatego – aby głośnik przetrwał próbę czasu – projektanci postawili na materiały wysokiej jakości – trwałe i poddające się modernizacji – oraz wymienne moduły, dzięki którym urządzenie można dostosowywać do najnowszych standardów technologicznych. Beolab 8 oczekuje na uzyskanie certyfikatu Cradle-to-Cradle.
Produkty Bang & Olufsen w Polsce
Produkty Bang & Olufsen są dostępne w Polsce w salonach:
• Bang & Olufsen Warszawa, ul. Żelazna 51/53 (Fabryka Norblina), 00-841 Warszawa
• Bang & Olufsen Powązkowska, ul. Powązkowska 40, 01-797 Warszawa