Telewizory TCL z serii EC78, X81 i X10

02 grudnia 2019 Sprzęt

Podczas niedawnej konferencji prasowej TCL zaprezentował ofertę nowych serii telewizorów dostępnych w sprzedaży w Polsce. Premierę miała też stworzona przez TCL technologia Mini-LED.

Telewizory TCL EC78

Telewizory TCL z serii EC78 mają bezramkową, ultracienką obudowę oraz metalową podstawę centralną i oferują jakość obrazu 4K HDR PRO z szeroką paletą barw, a także Dolby Vision, HDR10+ oraz najbardziej zaawansowany system Android TV z wbudowaną funkcją Google Assistant. Są wyposażone w system nagłośnienia ONKYO z czterema głośnikami skierowanymi w stronę widza. Podczas oglądania filmów, słuchania muzyki czy przy grach wideo otacza nas dźwięk Dolby Atmos. Dostęp do ulubionych treści jest możliwy dzięki sterowaniu głosowemu.

W Polsce telewizory są już dostępne w sprzedaży online, wkrótce pojawią się również w sprzedaży w sklepach. Ceny RRP to 2999 zł za 55" oraz 4199 zł za 65".

Telewizor TCL EC78

Telewizory TCL X81

Seria telewizorów TCL X81 oferuje jakość obrazu 4K HDR PREMIUM 500 z technologią Quantum Dot, Dolby Vision oraz HDR10+. Wszystko to działa pod kontrolą systemu Smart TV: Android TV z wbudowaną funkcją Google Assistant. Dźwięk Dolby Atmos w filmach, muzyce i grach gwarantuje system dźwiękowy 2.1 ONKYO. Dzięki zintegrowanemu zestawowi głośnomówiącemu dostęp do ulubionych treści jest bardzo łatwy.

Dzięki wykorzystaniu technologii Quantum Dot telewizor zapewnia kolory złożone z ponad miliarda kolorów i odcieni. Kropki kwantowe umożliwiają bowiem uzyskanie poziomu odwzorowania kolorów, szczegółów i głębi.

Telewizory TCL z serii X81 są bezramkowe, bazują na bardzo cienkiej, wytrzymałej i nietłukącej tafli szkła.

Modele w limitowanej wersji dostępne są zarówno w sprzedaży internetowej, jak i detalicznej w cenie 3999 zł za 55" oraz 4999 zł za 65".

Telewizory TCL X81

Technologia Mini-LED i seria X10

Mini LED to technologia podświetlania stworzona przez TCL, oparta na koncepcji FALD (Full Array Local Dimming). Zapewnia kontrast, szczegóły, realistyczną jakość obrazu oraz wydajność HDR, jak mówi producent, "na niespotykanym dotąd poziomie".

Użycie ponad 15 tysięcy diod LED pozwoliło uzyskać 768 stref odpowiadających za kontrast (w kolejnych generacjach planowane jest znaczne zwiększenie ich liczby). Tylne podświetlenie diodami LED matrycy jest znacznie gęstsze, pojawiło się też więcej stref kontroli pozwalających podświetlać matrycę miejscowo w sposób dokładniejszy niż dotychczas. Oznacza to, że wyświetlacz poradzi sobie lepiej z obrazami o zróżnicowanej jasności, zwiększając kontrast i dokładność podświetlenia obrazu w miejscach, gdzie jest to wymagane.

Flagowa seria telewizorów TCL X10 łączy funkcję podświetlenia Direct Mini LED, technologię obrazowania Quantum Dot oraz technologię wyświetlania 4K HDR Premium z Dolby Vision i HDR10+. Dzięki temu można cieszyć się niezwykle wyrazistym kontrastem i nieskończonymi kolorami.

Odbiorniki wyposażono w Android TV z wbudowaną, sterowaną głosem funkcją Google Assistant. Wraz z zastosowaniem modułu świetlnego TCL Mini parametry takie jak kontrast, detale, jakość obrazu bliska rzeczywistości czy paleta barw HDR wkraczają na nowy poziom. Ponieważ moduł zawiera ponad 15 000 ultracienkich diod LED, telewizor TCL z serii X10 będzie wyświetlał jasne biele i ciemne czernie bez efektu "halo", a detale odda w żywych barwach standardu HDR.

Telewizor TCL X10

Technologia Quantum Dot zapewnia 100% nasycenia w standardzie DCI-P3 przy 1500 nitach luminacji. Dzięki wykorzystaniu matrycy 100Hz nawet przy szybko zmieniających się ujęciach obraz ma zachować idealną jakość.

W serii telewizorów TCL X10 zaproponowano również technologię imersji dźwiękowej Dolby Atmos oraz kinową jakość dźwięku uzyskiwaną z zastosowaniem soundbaru Onkyo 2.2. Ultracienki kształt i bezramkowy design sprawiają, że odbiorniki serii są eleganckie i trwałe, a jednocześnie gwarantują najlepszą jakość obrazu i wspaniały design.

Podczas targów elektroniki użytkowej IFA 2019, telewizor serii TCL X10 Mini LED otrzymał "Złote Wyróżnienie dla Produktów Kina Domowego".

Telewizory TCL serii Mini LED występują w wielu rozmiarach i opcjach. 65-calowa wersja 4K z soundbarem pojawi się na polskim rynku w drugim kwartale 2020 r.

Cena RRP to 2499 euro.

Źródło: materiały prasowe

Videotesty
Wzmacniacz zintegrowany Luxman L-509X
Video test Wzmacniacz zintegrowany Luxman L-509X
Luxman L-509X - najdroższy w ofercie firmy wzmacniacz zintegrowany -...
6:07
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu